Rozmowy użytkowników

Wszystko to, co leży nam na sercu, a nie mieści się w ptasich tematach
Awatar użytkownika
Michasia
Forumowicz

Re: Rozmowy użytkowników

Post autor: Michasia » 29 wrz 2020, 13:06

Witam :)
Jestem z Wami i tak myślę już zostanie,jestem potwornie zmęczona. W sobotę ok. 19.30 wyprowadził się mój malarz :lol: i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa,finiszuję ze sprzątaniem ;)
Dziś od 7.30 dzwoniłam do "rodzinnego " dodzwoniłam się ok 10.30 ,powiedziano mi ,że lekarz do mnie zadzwoni,zadzwonił po 2 godzinach kazał jutro
przyjść na Ekg. Próbowałam się kontaktować z poradnią kardiologiczna,w słuchawce słyszałam '" jesteś czwarta w kolejce oczekujących,dziękujemy
za cierpliwość"Telefon włączyłam na głośno mówiący i poszłam do łazienki wziąć prysznic,jak skończyłam kąpiel byłam druga w kolejce oczekujących
:lol: dowiedziałam się ,że w piątek mogę przyjść prywatnie. Śmiać się czy płakać nie wiem ;)
Słuchajcie to wszystko brzmi jak humor z zeszytów szkolnych.
Cieszę się że u Busika Cowid spokojne przebiega i ma czas na robienie przetworów. Jestem Busio ciekawa czy ktoś Ciebie kontroluje i sprawdza czy
siedzisz w domu. Kiedyś było tak ,że należało się przez okno pokazać policjantowi ,lub mieć specjalną aplikację w telefonie.
Ani i Gamie zazdroszczę ładnych fotek z spacerów . Busik ma taki zapas zdjęć że nawet jak byłby 2 lata na kwarantannie też miałby nam
co pokazać i masz komfortową sytuacje bo na kwarantannie Tatry możesz podziwiać.
Czekam na ładny ciepły dzień by wyruszyć na spokojny spacer i nareszcie się zrelaksować :)
Pozdrawiam Was serdecznie ,dobrego dnia :D

Awatar użytkownika
Ania-czechy
Forumowicz

Post autor: Ania-czechy » 29 wrz 2020, 16:08

Witam i pozdrawiam Was serdecznie :)

Dzisiaj po dołączeniu Michasi, można powiedzieć że znów jesteśmy w komplecie :)
Michasiu, najgorsze jest za Tobą i nie życzę Ci by po mozolnej pracy, spotykały Cię jeszcze inne, nieprzyjemne niespodzianki!
Oby już nikt nie komplikował Ci życia, byś mogła nareszcie pójść na wymarzony spacer! :)

Gamo, obejrzałam Twoją rozpoczynającą się złotą jesień jak i piękne drzewo spoglądające na nas małymi oczkami, i jestem zachwycona!
Oby tylko pogoda się ustaliła i nastało przyjemne babie lato, a wtedy wszyscy z radością wyruszymy, by nacieszyć się przyrodą.

Busiku, wykorzystałeś brzydką pogodę, przy której nawet na balkon nie chce się wychodzić i zająłeś się przygotowywaniem nalewki :)
Teraz sobie odpoczywa i słodko jej będzie, jak u pana boga za piecem, w tym przypadku za lodówką :lol:

Dzięki Ci za pustułkę! Nie wiedziałam, że i ona w locie się zatrzymuje :)
Na sikorę morą, czy ziębę to raczej nie wyglądało :lol:

Twoje zdjęcia znad Wisły są boskie! Ale tam pięknie było :)
Zdjęć ptaków w locie nigdy jest dość, a Ty jesteś specem do wychwytywania takich momentów! :)
Dzięki Ci za tyle pięknych, ptasich ujęć!

Dzisiaj po południu na chwilę wyjrzało słońce, więc skorzystałam z okazji i na krótko wybyłam z domu.
ScreenHunter_72 Sep. 29 15.47.jpg
ScreenHunter_51 Sep. 29 14.35.jpg
ScreenHunter_58 Sep. 29 14.43.jpg

ScreenHunter_76 Sep. 29 16.00.jpg
ScreenHunter_77 Sep. 29 16.02.jpg
ScreenHunter_75 Sep. 29 15.59.jpg

już wiem, gdzie szukać czarnej dziury, i gdzie można kupić piegi :lol:
ScreenHunter_47 Sep. 29 14.30.jpg
ScreenHunter_78 Sep. 29 16.16.jpg

Spokojnej reszty dnia Wam życzę :)

Awatar użytkownika
gama
Forumowicz

Post autor: gama » 29 wrz 2020, 21:17

Witam Was serdecznie :)

Busiku, jak zalejesz ten Twój słój płynem "dezynfekującym", to poczujesz na pewno ten zapach intensywny :D (choć nie pamiętam, ile czasu on za tą lodówką musi sobie postać, ale obojętnie - powąchać coś tam z barku próbuj :) )
Wyczytałam, że jeden z pacjentów bez węchu i smaku już 11 dni czeka na miejsce w kolejce na test :shock: , a więc Ty jesteś pomimo wszystko super potraktowany :lol: . Nie wiem, czy piszesz już tę autouleczeniową książkę - kiedyś Ci zaproponowałam w tym wątku nazwy początkowych rozdziałów - czytałeś?

Dziś przyjechała duża woliera...solidna, ale nie rozkładali jej, stoi w częściach za garażem....
A ja mam chyba halucynacje - wczoraj byłam w moim parku, tam oczywiście słyszałam gawrony, a nawet wołałam pod jednym z lipowych drzew na alei. On reagował. Jak wrócilismy do domu, po wyjściu z samochodu wydawało mi się, że go słyszę i...znów wycieczka, znów wołałam, ale nie :roll:

Wydawać by się mogło, że wydziwiam nieco - ale takie nagłe zaginięcie jest okropne. różne myśli chodzą po głowie.

Trudno, dziękuję Ci, Busiku za tyle ptactwa - super zdjęcia! Ja pojechałam w miejsce, gdzie ich miało być bardzo dużo, a spotkałam dwa łabędzie po drugiej stronie jeziorka :lol:, które pokazałam .

Michasia nam się odnalazła, cieszę się, że jesteś po malowaniu - mnie to czeka jeszcze przed Gwiazdką....no i obszar ciut większy. Wydaje mi się, że teraz malarze starają się po sobie sprzątać - przynajmniej jako - tako, a sprzęty nakrywają folią i na to liczę. Tak jest przynajmniei u nas. Mieliśmy przez półtora tygodnia majstrów na piętrze, robili pewne prace na 4 balkonach, nawet płytek nie musieliśmy myć. Fajne to :)

A my mamy jutro wreszcie telewizytę u rodzinnego - cały tydzień pani dr miała pełno pacjentów zapisanych. Nic pilnego, ale przekaz do poradni trochę zaniedbany już musi być odnowiony...Moja pani dr przyjmuje od 8:30 do 11:30, pracuje na pół etatu i dlatego takie kolejki. chodzi mi o przekaz na Fundusz, bo czasami muszę się tam znaleźć, a przeważnie u tego samego lekarza prywatnie :)
No i takie to są realia.
Ale jeszcze ma być ciepełko, to wyruszysz z aparatem i piękną jesień przyniesiesz :)

Aniu, w tej części parku zawsze najpierw jesień lubi malować, a ja na to czekam :D

Widzę, że spotkałaś bardzo ładne pnie - jest jedynak, bliźniaki i trojaczki - pięknie to wygląda :D
I grzybki, i kasztany - jesienne zbiory..
Jestem ciekawa, jak długo ta dziura będzie czarna, a piegi na pewno czekają na biedronki za rok :D

Dziś jeżówki - ostatnia jeszcze kwitnie, a obok rudbekie - też ostatnie.

ScreenHunter_86037 Sep. 29 15.38.jpg
ScreenHunter_86038 Sep. 29 15.38.jpg
ScreenHunter_86039 Sep. 29 15.38.jpg

Dobrej nocy Wam życzę :)

Awatar użytkownika
Ania-czechy
Forumowicz

Post autor: Ania-czechy » 30 wrz 2020, 11:02

Witajcie :)

Najpierw złożę życzenia urodzinowe dla naszej Kochanej Michasi :)

Michasiu, z okazji Twoich urodzin życzymy Ci wszystko co najlepsze!
Niechaj miną kłopoty i nastaną dni, które będą przynosiły Ci tylko radość i zadowolenie!
Niechaj zdrowie i uśmiech, towarzyszą Ci każdego dnia! :)

ScreenHunter_20 Sep. 15 12.43.jpg

Gamo, Twoje kwiaty są nadal piękne!
Wyblakłe kolory jesiennych kwiatów, dodają ogrodom uroku.

Podobne kwiaty również wczoraj podglądałam.
ScreenHunter_01 Sep. 30 10.30.jpg

Jeszcze trochę innych kolorów spotkałam w parku.
ScreenHunter_03 Sep. 30 10.32.jpg
ScreenHunter_04 Sep. 30 10.32.jpg
ScreenHunter_02 Sep. 30 10.31.jpg

Gamo, podzielam Twoją tęsknotę za Guciem!
Wierzę, że byłabyś szczęśliwa, gdyby udałoby Ci się choć przez chwilę zobaczyć, jak sobie radzi na wolności.
Cuda się czasem zdarzają i może taka chwila raz nadejdzie!

W ostatnim dniu września, życzę Wam wszystkiego dobrego!
Niechaj październik przynosi wszystkim szczęście, zdrowie i tylko same dobre wieści! :)

Awatar użytkownika
Michasia
Forumowicz

Post autor: Michasia » 30 wrz 2020, 13:04

Aniu :) Dziękuję za pamięć i życzenia :D Oby się spełniły,tak bardzo bym chciała . Teraz mam czas na nic nierobienie i cieszę się z tego,taki dzień
lub kilka dni leniuchowania też jest potrzebny. Musze tylko zrobić małe zakupy bo w lodówce wiatr hula :)
Pozdrawiam tu zaglądających :)

Awatar użytkownika
Busik
Forumowicz

Post autor: Busik » 30 wrz 2020, 15:54

Witajcie! :)

Im więcej się w domu siedzi, tym mniej chce się robić. :) To chyba taki paradoks. :) Albo to wina pogody... Może, bo jakoś więcej werwy było, jak za oknem świeciło słońce. A teraz od kilku dni jest bardzo ponuro. Dzisiaj znowu tak jest i wczoraj też było ponuro. :)
Pewnie jakbym mógł wychodzić na zewnątrz byłbym teraz w pracy i nie miałbym czasu na myślenie o pogodzie, a jakby to był wolny dzień, byłbym gdzieś w lesie i robił zdjęcia. :) A może pojechałbym gdzieś na Jurę? Muszę wybrać się jak tylko będzie oczywiście się już dało wyjść, pojechać na północną Jurę, bo dawno tam nie byłem. :) Np. okolice Olsztyna pod Częstochową.

Heh... tak z innej beczki, zobaczcie jaka śmieszna byłaby sytuacja, jakby ktoś urodził się w Olsztynie na północy Polski i przeprowadził się do Olsztyna pod Częstochowę. :D
Urzędnik dajmy na to np. w Warszawie pyta o miejsce urodzenia i zamieszkania. Odpowiedź brzmi Olsztyn. Czyli miejsce zamieszkania takie samo co urodzenia. :D I jak tu teraz wytłumaczyć że nie? :lol:

Michasiu, wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! Pogody ducha, zdrowia najbardziej i spełnienia marzeń. Niech Ci słońce zawsze świeci, a na Twojej twarzy gości tylko uśmiech! :)

MWSnap 2020-09-30, 15_56_47.jpg

No tragedia z tą "Służbą" Zdrowia! W przenośni można by powiedzieć że jaja z pogrzebu sobie robią. :\ Czasem to się zastanawiam czy może nie potrzebnie zacząłem misję zdrowotną i zacząłem chodzić po lekarzach typu kardiolog, czy ortopeda... Jak pomyślę ile być może czeka mnie trudności z tym związanych, to już mi się odechciewa umawiania na wizyty!

A Ty jeszcze dodatkowo miałaś remont, na szczęście teraz już tylko sprzątanie!

Co do ewentualnej mojej kontroli na kwarantannie, to muszę Cię zmartwić, albo pocieszyć... [do wyboru :)] bo nikt się nie interesuje czy siedzę rzetelnie w domu, czy aby gdzieś potajemnie nie wychodzę. Do tej pory tylko raz pani z Sanepidu zadzwoniła, ale tylko informacyjnie, by mi objaśnić wszystkie procedury. Żadnej kontroli w trakcie nie miałem. :) Moja mama dostała za to list polecony z Sanepidu o wszczęciu postępowania administracyjnego w postaci nałożenia obowiązkowej kwarantanny. :D I informacja o zakazie opuszczania miejsca pobytu podczas kwarantanny. I to wszystko. Po mojej skończonej kwarantannie, moja mama dostanie jeszcze jeden taki polecony list dla odbycia dodatkowej 10 dniowej kwarantanny. Taka jest obecnie procedura. Żadnych testów już nie będziemy mieli zrobionych. Ja za 2 dni będę ozdrowieńcem i wyjdę sobie na dwór. :)
To ci cyrk, prawda? :lol:

Stwierdzam że nie będziemy mieli rok, czy dwa pandemię. Stwierdzam że będziemy mieli 100 lat pandemię! Nikt wcale z nią nie walczy. Ona się sama rządzi swoimi prawami. Ludzie na całym świecie są królikami doświadczalnymi tylko ściśle określone grupy obserwują nas i zbierają dane o postępach choroby.
Trochę zadymiłem na forum apokaliptycznie, ale tak może być niestety.

Tymczasem cierpliwie oczekuję końca izolacji i jak wybędę w sobotę.... to ho ho!! :lol:

Pozdrawiam Cię serdecznie! I życzę miłego i spokojnego święta. :)

Aniu, nalewka już się tworzy, choć najpierw jest to syrop, a potem dopiero będą dodane procenty. :)
Co do pustułki, to może nawet widziałaś gdzieś przy trasach drogowych, nad pasem zieleni zawiesza się ona podczas polowania na np. mysz i obserwuje przez chwilę kiedy ta wyjdzie z nory by ją porwać i ponieść na drzewo.

Tam nad Wisłą siedziałem nad brzegiem kiedy po drugiej stronie pływały łabędzie i czekałem na ich podrywy z wody. Fajnie się na to patrzy. Jak już wrócę do normalnego życia, pewnie jeszcze tej jesieni wybiorę się gdzieś nad Wisłę, albo nad Sołę. Myślę że na migracji zobaczy się tam jeszcze jakieś ptaki.

Stare brzozy któe mijasz podczas spaceru są cudowne! Ciekawe kształty i rozwidlenia, a obecność grzybów na trawnikach przy starych pniach, świadczy o żyznej glebie. To już nie jest taki jałowy trawnik, jakich pełno na osiedlach. A jeszcze kasztany, które można sobie pozbierać i coś z nich ciekawego zrobić. :)
Ta czarna dziura, to przyglądałem jej się dłuższy czas i wygląda jak przerębel zimą. :D Albo otwór po wyciągniętym korku ze stawu. :D
Piegi ciekawe jaki jest cennik? :D i za ile? Za kilo? :lol:

Jak masz w parku takie kolorowe kwiaty, to park masz bombowy! Jak ogród botaniczny!

Gamo, to rzeczywiście chyba miałem szczęście z tym testem że tak szybko mi zrobili. Aż wierzyć mi się nie chce że tyle dni ktoś czeka na to by mu to zrobili. I pewnie jeszcze jest na zwolnieniu lekarskim? A za ten czas może sobie wszędzie chodzić i ... :(

Patrz! Nie pamiętam o co chodziło z tą książką! :D

No i masz! Przyszła woliera i będzie teraz czekać na ewentualnego pacjenta. Może kiedyś się trafi podobna sytuacja, a może zaprzyjaźniona pani wet podsunie Ci jakąś okazję?

Chociaż życzę Ci, bo sam bym tak wolał żeby Gucio choć na chwilę się pokazał, choćby nie chciał wracać, ale byłabyś spokojniejsza o jego los. Domyślam się jakie w głowie kotłują Ci się myśli kiedy chodzisz po okolicy. To jest najgorsze. Nie raz się cuda zdarzają... :)

Jeżówki nawet te wysuszone, mają swój urok. :) Ładnie się komponują z zielonym bluszczem. :)
Rudbekiom służy jesień. :)

Życzę Wam spokojnej reszty dnia. :)

Nad Wisłą spotkałem też ptaszka o nazwie ślepowron....

MWSnap 2020-09-30, 15_48_37.jpg
MWSnap 2020-09-30, 15_48_40.jpg
MWSnap 2020-09-30, 15_48_42.jpg

...i gęgawę pasącą się jak zwykła gąska. :)

MWSnap 2020-09-30, 15_49_13.jpg
MWSnap 2020-09-30, 15_49_18.jpg
MWSnap 2020-09-30, 15_49_21.jpg
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Awatar użytkownika
gama
Forumowicz

Post autor: gama » 30 wrz 2020, 17:23

Witajcie serdecznie :)

ScreenHunter_85621 Sep. 19 10.42.jpg

Jubilatko - już dziś zrelaksowana odbierasz życzenia. A ja Ci życzę, abyś każdy dzień miała radosny, by słoneczko Ci świeciło, a zdrówko nie szwankuje - to najważniejsze :D. I tak przy okazji dogoń marzenia - te najważniejsze dla Ciebie :D

Aniu, kwiaty faktycznie takie, jak u mnie w ogrodzie - wciąż jeszcze kwitną, tylko jeżówki już pokazują swoje jeżyki - i nawet mocno kłują!
Przyjemnie patrzy się na kwiaty, a w tym roku mam ich sporo, tylko jedna scewola się pogniewała i petunie. Reszta posłusznie cieszy nasze oczy :D

Z Guciem takie uczucie dziwne - wydaje mi się, że go czasami słyszę i pędzę do ogrodu....Miałam już różne zwierzęta, każde z nich było fajne i kochane, odchodziły. Ale to człowiek wiedział , a tu - zagadka . Sorry - patyczaki się nam tak mnożyły, że córka podzieliła pół szkoły (jeszcze była w podstawówce) :lol: .

ScreenHunter_85321 Sep. 12 15.36.jpg

A ten kwiatek z broszką jest dla naszego Busika z okazji Dnia Chłopca :D . Życzę Ci pięknych spotkań z przyrodą, no i ...strzemiennego! :lol:

O tym facecie, który czeka 11 dni na test to prawda. Leczyć się próbuje sam, bo ma ciągle temperaturę - może już dziś zrobili mu ten test, nie wiem...

Cofaj się i czytaj - ja Ci nawet tytuły rozdziałów napisałam.... :lol: Wszak to samouleczenie . Biedna Twoja Mama - będzie miała długą tę kwarantannę..Urodziliśmy się w dziwnych czasach, jakby na to spojrzeć. Albo przyroda się na nas pogniewała i podsyła klęski, albo ludziska krzywdzą nieraz w potworny sposób zwierzęta, to znów z Chin jakąś zarazę ktoś przywlecze .... Ale pod koniec października będziemy mogli obejrzeć niebieski księżyc - to Ty się uszykuj ze swoim aparatem, mój na dalekie odległości się ni nadaje. To przed chwilą słyszałam w radiu.

Tak się przyglądam Twoim zdjęciom i myślę, skąd się wzięła nazwa "ślepowron" - nie wiem... A ptak piękny.
No i masz naszą Vendulkę z Makova - nawet ona przyleciała Cię odwiedzić :D

A ja znów popstrykałam trochę mojej łączki, bardzo ją lubię.

ScreenHunter_86087 Sep. 30 14.04.jpg
ScreenHunter_86034 Sep. 29 15.37.jpg
ScreenHunter_86032 Sep. 29 15.37.jpg
ScreenHunter_86025 Sep. 29 15.35.jpg

Miłej reszty dnia życzę :)

Awatar użytkownika
Ania-czechy
Forumowicz

Post autor: Ania-czechy » 01 paź 2020, 11:18

Witam i pozdrawiam Was serdecznie w październiku z nadzieją, że będzie pogodniejszy od ostatnich wrześniowych dni :)

Busiku, to na pewno wina pogody, bo Twój powrót do zdrowia potrzebuje pięknych, słonecznych dni! :)
Wszyscy na takie czekamy, gdyż widok z okna nie jest ostatnio pocieszający!

Busiku, aż trudno uwierzyć, że wkrótce wybierasz się do pracy!

Dzięki Ci za wspaniałe zdjęcia znad Wisły! :)

Jeszcze nigdy nie spotkałam ślepowrona!
A na pytanie gamy skąd wzięła się nazwa tego pięknego ptaka, taką znalazłam odpowiedź:
Polska nazwa wywodzi się od nocnego trybu życia. Uznawano go za ślepego, bo w dzień ukrywał się w zaroślach, a wydawał podobny głos do krakania wrony.
Podobnie jak gama, i ja skojarzyłam Twoją gęgawę z Vendulką z Makova. No makowska ze względu na uraz skrzydła, nie jest tak ładnie uczesana :)
Miło spędziłeś czas nad Wisłą, obserwując przeróżne ptaki i nie dziwi mnie, że tęsknisz za tym miejscem.

Gamo, Twoja łączka jest przeurocza!
I po co kupować kwiaty ogrodowe, skoro w tych łąkowych jest tyle piękna :)
Na 1 i 4 zdjęciu, to jakaś nowość.
Nigdy bym nie pomyślała, że tyle pięknych kwiatów można obserwować po wysianiu mieszanki kwiatów polnych i łąkowych!
Twój pomysł założenia łączki w ogrodzie - to strzał w 10-tkę! :)

Trochę inne łąkowe kwiaty, spotkałam podczas spaceru.
ScreenHunter_05 Oct. 01 11.10.jpg
ScreenHunter_02 Oct. 01 11.08.jpg
ScreenHunter_12 Sep. 17 10.12.jpg

ScreenHunter_03 Oct. 01 11.09.jpg
ScreenHunter_06 Oct. 01 11.14.jpg
ScreenHunter_01 Oct. 01 11.07.jpg

Zdrowego i spokojnego dnia Wam życzę :)

Awatar użytkownika
gama
Forumowicz

Post autor: gama » 01 paź 2020, 21:27

Witam serdecznie :)

Aniu, jeśli chodzi o fotki, to 1 - ogórecznik lekarski, a 4 - miododajna facelia. Rolnicy ją sieją jako poplon i wtedy pszczoły mają raj. Obydwie roślinki są z łączki - też się tego uczę :D
Posiałam ją w kilku miejscach, ale na każdej jest prawie coś innego - ta z malwami, makami i modrakami dłużej kwitnie niż dwie pozostałe.

Miałaś fajny spacer. Jak zwykle - znalazłaś ciągle piękne stokrotki :). Na nasiona ostów podobno czekają szczygły - zobaczymy, też mam chyba dwa. Nie wiedziałam tego i zawsze wyrywałam...I piórko ptasie się znalazło - miło się patrzy :)

Życzę Tobie i innym spokojnej nocy :)

ScreenHunter_86117 Oct. 01 20.27.jpg
ScreenHunter_86125 Oct. 01 20.35.jpg
ScreenHunter_86093 Sep. 30 18.31.jpg

Awatar użytkownika
Ania-czechy
Forumowicz

Post autor: Ania-czechy » 02 paź 2020, 10:59

Witaj gamo :)

Witam również wszystkich, zaglądających do rozmów :)

U Was też chyba brakuje dziś słońca.
Musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na poprawę pogody!
Może od jutra będzie przyjemniej. Zobaczymy.

Gamo, dzięki Ci za nazwy łąkowych kwiatów. Ogórecznik lekarski - fajna nazwa :)
Nigdy nie słyszałam o takiej roślinie, nalżącą do roślin leczniczych!
Przeczytałam, że kwitnie od czerwca do lipca. A u Ciebie nawet we wrześniu, no, pewnie też i w październiku :)
Kwiaty tej rośliny i innych, które nam przedstawiasz, są urocze!

Zdjęciami michałków z pszczółką, miłą gromadką szpaków i błękitnego nieba, sprawiłaś mi radość :)

Tobie i wszystkim odwiedzającym ten wątek, życzę miłego spędzenia dnia :)

ScreenHunter_19 Oct. 01 14.30.jpg
ScreenHunter_19 Sep. 25 14.41.jpg
ScreenHunter_10 Sep. 22 16.05.jpg

ODPOWIEDZ