Rozmowy użytkowników

Wszystko to, co leży nam na sercu, a nie mieści się w ptasich tematach
Awatar użytkownika
Ania-czechy
Forumowicz

Re: Rozmowy użytkowników

Post autor: Ania-czechy » 09 lut 2020, 9:48

Witam i pozdrawiam Was serdecznie :)

Gamo, zdjęcia ptaków wygrzewających się w słońcu są urocze! Gratuluję wspaniałych ujęć! :)
Może Busik potwierdzi Twoje przypuszczenia, że chodzi o pierwiosnki?

Gamo, nie jestem w stanie rozróżnić tego rodzaju wędrowne ptaszki. Czy chodzi o śliczne pierwiosnki, czy piecuszki, nie powiem, bo nie wiem :lol:
Najważniejsze że je zobaczyłaś i zrobiłaś piękne zdjęcia.

Ładnie się prezentują kwiatki w Twoim ogrodzie :)
Oczar, ciemiernik i stokrotka, to najpiękniejsze oznaki przedwiośnia :)

Z wczorajszego spaceru słonecznym lasem.
ScreenHunter_05 Feb. 09 09.19.jpg
ScreenHunter_04 Feb. 09 09.17.jpg
ScreenHunter_01 Feb. 09 09.16.jpg

Miłej niedzieli i przyjemnego kibicowania Wam życzę :)
Wczorajsze skoki też były radosne :)

10:10

Ach, nie będzie kibicowania. Skoki odwołane.

Awatar użytkownika
gama
Forumowicz

Post autor: gama » 09 lut 2020, 11:54

Serdecznie witam :)

Aniu, jakiś sztorm się szykuje do ataku na nas ("Ciara" z silnym wiatrem - :oops: ). Nie cierpię wietrzyska, ale nic nie poradzimy :) Tylko w skokach zamieszało!

Te moje napotkane ptaszki to czyżyki - musiałam zasięgnąć rady u ornitologa. Podobno pierwiosnki nie trzymają się w stadkach, ale podobnie wyglądają. No i niech im tam będzie - ptaszki mi się spodobały i robiłam wszystko, by je uwiecznić :D

Urocze zdjęcia przyniosłaś ze słonecznego spaceru. Świat w słońcu zawsze jest piękny, właśnie chciałam się na trochę wybrać do lasu, ale przyszła córka, może po obiedzie pójdziemy :)

Mam też fotki wczorajsze.

DSC04454.JPG
DSC04438.JPG

Miłej niedzieli życzę :)

Awatar użytkownika
Busik
Forumowicz

Post autor: Busik » 09 lut 2020, 22:17

Witajcie wieczorową porą! :)

No i zaszalałem plenerowo! W sobotę z pełnym sukcesem uczestniczyłem w szwendaniu, które miało miejsce na terenie Sosnowca przez kilka jego dzielnic. :) W sumie trasa miała długość ponad 23 km! Po drodze przechodziliśmy przez dwa Pekiny! :D

W niedzielę z kolei byłem nad rzeką Skawą i nad jej ujściem do Wisły. To jest nieopodal Zatoru. Piękne tereny, dużo ptaków i innych zwierząt.
Na niebie ciągły ruch w każdym kierunku, ale nie chodzi tu o samoloty, choć tych i tak sporo lata. Chodzi o różnej maści ptaki, które z rzeki, na pobliskie setki stawów przemierzają. Pogoda w oba dni była wprost wymarzona i choć zimy ani śladu, to dodatkowo oprócz jesieni, wiosnę widać zbliżającą się. :)

Gamo, Hejka! [to też po młodzieżowemu :D] Teraz jeśli jem tabletkę to tylko połówkę. :) Niech słabiej działa, ale przynajmniej będzie bezpiecznie. :)
W poczekalni ogrodowej pełno masz ptaszków. :) Czasem zastanawiam się jak one tak potrafią wygodnie siedzieć na tak cienkim czubku choinki? :lol:

Wybacz że nie pomogłem Ci w trudnej chwili w oznaczeniu ptaków, które sfotografowałaś na drzewie. Akurat byłem w rozjazdach. :) Sam chyba bym musiał się skonsultować z kimś mądrzejszym od siebie. :)

Po kwiatach w Twoim ogrodzie można by śmiało powiedzieć, że chyba w lutym wiosła nadeszła. :) Ja dzisiaj widziałem stokrotkę i bazie. :)
Jak to w lesie bywa, tam gdzie drewno w stosy metrówkami leży, tam drogi do spacerów niezbyt miłe. :)
Piękna rodzinka grzybków w zielonym otoczeniu. :)

Michasiu, fajnie się gawrony obserwuje, prawda? :) One ciekawie się zachowują. Ten rzeczywiście wygląda jakby się zdziwił na widok śniegu.

Aniu, spacer pośród budzących się roślinek, to czysta przyjemność, a zwierzątka dopełniają więcej radości. :)
W słonecznym lesie można fajnie bawić się cieniem i światłem. Lubię odkrywać takie miejsca. :)

Jutro ranki zaczynam, a tu już powoli za oknem robi się niespokojnie. Oby ten wiatr nie zrobił żadnych szkód.

Spokojnej nocy wszystkim życzę. :)

z sobotniego szwendania....

MWSnap 2020-02-09, 22_12_08.jpg
MWSnap 2020-02-09, 22_12_18.jpg
MWSnap 2020-02-09, 22_12_27.jpg
MWSnap 2020-02-09, 22_12_36.jpg
MWSnap 2020-02-09, 22_13_17.jpg
MWSnap 2020-02-09, 22_13_27.jpg
MWSnap 2020-02-09, 22_13_52.jpg

z niedzielnej wyprawy....

MWSnap 2020-02-09, 22_15_19.jpg
MWSnap 2020-02-09, 22_15_31.jpg
MWSnap 2020-02-09, 22_15_56.jpg
MWSnap 2020-02-09, 22_16_02.jpg
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Awatar użytkownika
Ania-czechy
Forumowicz

Post autor: Ania-czechy » 10 lut 2020, 11:48

Witam Was serdecznie w nowym tygodniu :)

Gamo, zawsze mi żal ściętych drzew, choć rozumiem, że i łasy trzeba sprzątać.

Gratuluję pięknych grzybów! Przemiły widok Ci się w lutym przydarzył :)

A co dotyczy ambon, kilka ich jest w lasach, które odwiedzam. Wokół panuje spokój i nigdy nikogo tu nie spotkałam.
Może są w stanie, który nie pozwala na wejście, choć niekiedy mnie kusi zobaczyć okolicę z góry.
Gdybym była młodsza, to wie :lol:

Busiku, grupa szwendających się jest coraz liczniejsza i to chyba wszystkich cieszy. Przeszliście tyle kilometrów?!
A co Twoje kolano o Panie :lol:

Ujęcie sarenki w biegu jest niebywałe!.
Nie przypuszczałam, że w Sosnowcu można się otrzeć o Pekin! :)
Miły jest też karmnik, który przyciąga wzrok każdego przechodnia.

Urocze są również niedzielne ujęcia, zwłaszcza ptaków w locie.
Biała czapla niczym anioł unosi się w powietrzu :)
No, zdjęcie grupki gilów, jest przeurocze! Byłeś w dobry czas w dobrym miejscu :)

Busiku, dzięki Ci za to, że dzielisz się z nami ciekawymi i przemiłymi spostrzeżeniami, bo w ten sposób umilasz nam dni :)

Mimo wiejącego wiatru, życzę Wam spokojnego dnia :)
ScreenHunter_06 Feb. 10 11.00.jpg
ScreenHunter_02 Feb. 10 10.57.jpg

Awatar użytkownika
gama
Forumowicz

Post autor: gama » 10 lut 2020, 14:02

Witam Was w okropnie wietrzny poniedziałek :)

A więc wszędzie mamy podobną pogodę. W nocy hałas wiatru spać nie dawał i nadal tak jest!

Busiku, hejka bohaterze - nie przeholowałeś z tymi kilometrami? Ale jak jest ok, to fajnie, a może to jest najlepszy lek na kolano ? :D
Napisałeś, że jak bierzesz tabletkę, to połówkę - można różnie zrozumieć, raczej połówką nie popijaj :lol: - żartuję, ale tak mi się skojarzyło. Pewnie, spokojnie, EKG dobre, to ważne :)

Nic się nie stało, że nie miałeś czasu pomóc mi przy ptakach, obłożyłam się książkami, szukałam w necie - już mi się wydawało, że to pierwiosnki, a jednak nie.

Wszystkie ptaki, które pokazałeś są przepiękne! Sarenka na liczniku ma sporo....ale jest cudowna :)
Omijaj Pekin !! :roll:
Podoba mi się karmniczek z napisem, warto mieć zawsze coś dla ptaków przy sobie, tak na w razie czego.
Gratuluję Ci zdjęć :)

Aniu, dobrze, że nie wchodzisz na te ambony, ja też bym nie ryzykowała :lol: Nie ma to jak matka - ziemia :D
Ale Ci się piękna leszczyna i bazie przydarzyły :)
Ja przed chwilą wyszłam na moment i pstryknęłam leszczynę u sąsiada, ale wiatr nią targał.

ScreenHunter_69317 Feb. 10 12.01.jpg

To moje wczorajsze gawrony z parku, jak z filmu Hitchcocka.
To drzewa przed domem córki.....tam stał nasz samochód :lol:

DSC04484.JPG
DSC04491.JPG

Życzę Wam , coby sie wietrzysko uspokoiło ;)

Awatar użytkownika
Michasia
Forumowicz

Post autor: Michasia » 10 lut 2020, 15:12

Witam :D

Oj pogoda jest nieznośna ,całą noc mocno wiało ,przed południem była ulewa z gradem ,teraz świeci słońce i znowu zaczyna wiać.
Przed chwilą przeczytałam ,że w Bukowinie Tatrzańskiej na stoku zginęły 2 osoby(matka i córka) przygniecione dachem spadającym z wypożyczalni.
Nie rozumiem jak można iść na stok przy takim wietrze :(
Gama pisałaś do mnie o bielikach z Minnesoty,odpisałam w założonym wątku :)
Busik nam kierunkowskaz na Pekin dał :lol: i piękną sarnę upolował obiektywem :D
Aniu ,bazie dorodne spotkałaś :D
Wczoraj przy pięknym słonku chciałam iść do lasu bez gumowych butów i zrobiłam w tył zwrot ,było wielkie błoto i topniejący śnieg ;)

ScreenHunter_23335 Feb. 10 14.04.jpg

Miłej reszty dnia życzę i bezwietrznej nocy bo trudno zasnąć :)

Awatar użytkownika
Ania-czechy
Forumowicz

Post autor: Ania-czechy » 11 lut 2020, 11:14

Witajcie :)

Gamo, widok gawronów przy prawie wiosennej pogodzie jest dosyć nieoczekiwany.
A Ty spotkałaś tak liczną gromadę!
Na naszym osiedlu pusto i cicho. Może i te nasze przeprowadziły się do miejskiego parku? :)

A wiatr dzisiaj znów targa u nas drzewami.
Teraz jest spokojnie i nawet widać trochę błękitnego nieba.

A rano się działo!
Najpierw zagrzmiało, potem okropnie wiało, niesamowicie lało, a na koniec poleciał śnieg!
ScreenHunter_01 Feb. 11 10.36.jpg
ScreenHunter_02 Feb. 11 10.37.jpg
ScreenHunter_03 Feb. 11 10.37.jpg

Michasiu, przy takiej pogodzie kto nie musi, niech nie wychodzi, gdyż wszędzie jest teraz bardzo niebezpiecznie!
Wiele tragedii przynoszą ostatnie dni.

Dzięki Ci za zdjęcie z krótkiego spaceru :)
Może plany pokrzyżował Ci ostatni mokry śnieg, a teraz już tylko słoneczne przedwiośnie będziesz pstrykała? :)

Nie kumam, skąd się wziął w takim miejscu kwiat storczyka :)
ScreenHunter_03 Feb. 10 10.58.jpg

Dobrego, spokojnego dnia Wam życzę :)

Awatar użytkownika
gama
Forumowicz

Post autor: gama » 11 lut 2020, 16:42

Witajcie :)

Michasiu, ładnie u Ciebie, ale już powoli czas na...krokusy :D
Co do gniazda z bielikami, znalazłam w zakładkach, spróbuję "wyprowadzić ten lęg". choć - jak wiesz ciut mniej mnie do szponiastych ciągnie :lol: , ale to nic. Niech są :)

Aniu, u mnie tak było i jest podobnie za oknem, jak u Ciebie - oprócz śniegu oczywiście :). A więc musimy jakoś przetrwać tę wichurę!
Piękną kompozycję ze storczykiem, jak z wisienką na torcie znalazłaś, brawo :D

Byłam u córki i relaksowałam się patrząc na rybki i ochroniarza, który leżał spokojnie na akwarium :D

DSC04511.JPG
DSC04512.JPG
DSC04501.JPG

DSC04502.JPG
DSC04504.JPG
DSC04509.JPG

Życzę ciepełka w domu - przed chwilą podano ostrzeżenie na następne 2 dni :roll:

Awatar użytkownika
Busik
Forumowicz

Post autor: Busik » 11 lut 2020, 22:11

Witajcie wieczorową porą! :)

Niezbyt dobrze czułem się wczoraj. To chyba z powodu tego strasznego wiatru. Potwornie bolała mnie głowa i żaden specyfik nie chciał tego bólu uśmierzyć. Nawet jak to zwykle po wypłacie, chciałem zrobić przelewy i wpisałem 3 razy stare hasło i mi się zablokowało, a rano zapomniałem dokumentów do samochodu i z pracy jechałem jak na szpilkach. :D
Dziś już jest wszystko ok. :)

Aniu, no chyba kolano jest z psychiką połączone, bo w pracy boli, a na szwendaniu nie. :lol: Czyli to co z przyjemności, to bezboleśnie, a to co się musi to w bólach. :)
Dałem radę i w niedzielę zrobiłem jeszcze niecałe 10 km. Nie boli wtedy i już. W Lelowie, [to wieś położona w powiecie częstochowskim na północno-wschodnim krańcu województwa śląskiego] do 2 lutego byli Chasydzi z całego świata, na grobie cadyka Dawida Bidermana, który na co dzień był chromy, czyli miał niepełnosprawną nogę i dość mocno kulał, ale podczas tańca odzyskiwał w pełni sprawność w nodze. :D To może być podobnie ze mną. :)

Kolega z którym się widzę na wycieczkach, [tych drugich, nie szwendaniach] który jest przewodnikiem jurajskim PTTK, z wykształcenia historykiem,
Napisał poniższy felieton. Grzegorz Onyszko, bo o nim mowa, jest też entuzjastą, miłośnikiem kultury żydowskiej.

http://kolektywkulturalny.pl/chasydzi-w ... ZW7Nwumlts
Bardzo ciekawy tekst o tym co robią Żydzi w Lelowie i pod spodem super zdjęcia! Polecam!

Uciekającym sarenkom zrobiłem więcej zdjęć. To może w spotkaniach zostawię? :)
Zapomniałem dopisać, że w Sosnowcu właściwie są 3 Pekiny! :)
Wiosnę w dwóch aktach przyniosłaś, aż milej się zrobiło! :)
Niesamowite zdjęcia dzisiejszej pogody! U mnie dziś jak wracałem z pracy, tylko mocno wiało, a podobnie czyli z opadami śniegu było u mnie około południa.
Ktoś chyba pozbył się storczyka, a że nie chciał wyrzucić do kosza, zostawił na klapie kanału. :)

Gamo, tak jak już napisałem Ani, chyba mi to chodzenie leczy kolano. :) A skojarzenie połówki jest fajne. :D Na szczęście lekarstw nie popijam alkoholem. :lol:
Sosnowieckie Pekiny na szczęście nie mają nic wspólnego z Chinami, to tylko nazwy. :)

Taka leszczyna targana przez wiatry fajnie wygląda! A teraz ja miałem pewne skojarzenie. :lol: Bo przy okazji jest ona koloru żółtego. :D
Spacer pod drzewami pełnych gawronów, albo kawek to ekstremalny wyczyn. :) Samochód może zmienić kolor na biały. :lol:
A ja w niedzielę, jak przelatywały te mewy mi nad głową, zacząłem je przedrzeźniać, ich "śmiechy" i nagle obok mnie coś plumknęło kilka razy w wodzie. :D Chyba to one mi odpowiedziały "ogniem" na tą zaczepkę. :)
Fajne zdjęcia. Naprawdę jak z Hitchcocka. :)

Ochroniarz na akwarium super! Chyba lubi tam spać, bo czuje i słyszy buczenie pompki i to mu sprawia przyjemność. :) Rybki przeurocze! To na pewno ciekawsze niż telewizja pełna reklam. :)

Michasiu, choć zima nie do końca jest zimą, to zawsze choć niewielkie ilości śniegu czynią zdjęcia pięknymi. :) Nawet to drewno poukładane nie burzy pięknego obrazka skąpanych gór i drzew w słońcu.

Tak, to straszna tragedia która wydarzyła się w Bukowinie Tatrzańskiej. Dziś zmarła starsza córka. Został się tylko ojciec , oraz chłopiec z dalszej rodziny. Oni dopiero co przyjechali na ferie. Nie zdążyli nawet nigdzie być... :(

Spokojnej nocy wszystkim życzę. :)

MWSnap 2020-02-11, 22_09_24.jpg
MWSnap 2020-02-11, 22_10_00.jpg
MWSnap 2020-02-11, 22_10_09.jpg
MWSnap 2020-02-11, 22_10_15.jpg
MWSnap 2020-02-11, 22_10_19.jpg
MWSnap 2020-02-11, 22_10_35.jpg
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Awatar użytkownika
Ania-czechy
Forumowicz

Post autor: Ania-czechy » 12 lut 2020, 11:22

Serdecznie Was witam w środku tygodnia :)

Gamo, mądry kotek :)
Wybrał miejsce, gdzie napowietrzające pompki w akwarium mile pomrukują :)
Słodkie życie mają prześliczne rybki w uroczym, pełnym ciekawych zakamarków, akwarium!
Serdecznie gratulacje i pozdrowienia dla Córki przesyłam :)

Busiku, serdeczne dzięki za załączony felieton!
Ciekawa historia!
Spotkanie oraz spędzanie kilku dni w roku w miejscu szczególnym, na pewno wszystkim przynosi satysfakcję. Dowodem są wspólne zdjęcia.
Busiku ciekawa sprawa z Twoim kolanem.
Tak sobie myślę, że najlepiej by Ci odpowiadał zawód leśnika. Noga by nie bolała, a w lesie i zatańczyć czasem można :lol:
Dzięki Ci za śliczne ujęcia przyrody.
Wszystkie zdjęcia, szczególnie pokrzywa z delikatną białą koronką i zdjęcie bogatki przyczepionej do kulki, są miłe :)

Dzisiaj u nas jeszcze wieje. Przesuwające się po niebie ołowiane chmury są tego dowodem.
Nie mogę się doczekać skoro się uspokoi. Nie lubię te wietrzne dni!

Dobrego dnia Wam życzę :)

ScreenHunter_17 Feb. 10 11.08.jpg
ScreenHunter_17 Feb. 09 10.22.jpg

ODPOWIEDZ