Rozmowy użytkowników

Wszystko to, co leży nam na sercu, a nie mieści się w ptasich tematach
Awatar użytkownika
gama
Forumowicz

Re: Rozmowy użytkowników

Post autor: gama » 12 lut 2020, 20:40

Witajcie wieczorem :)

Busiku, chyba najlepszym lekarstwem na wszelkie dolegliwości jest szwendanie i przyrody kochanie :D.
Co do połówki, to tylko mi się tak skojarzyło :lol: .
Na córki akwarium (250 l) leży sobie jednooki Dizuś, który wyrósł na pięknego kota :).
Tam jest dużo rybek, nawet oddałam mojego bojownika Czesława (zdj.5), tak naprawdę on jest niebieski, tylko światło tak padało. U mnie musiał być sam, bo miałam małe akwarium, a w takim dużym on już nie jest takim gierojem - trochę go inne pogonią, więc ich nie zaczepia :D . I dobrze - moja Majka nadrabia za wszelkie zwierzęta, które były u mnie. Rozrabia, ale bardzo ją kochamy i wierzę, że zmądrzeje.
Piękne zdjęcia masz - gile za woalką traw są cudowne, brawo :). I dla małej modraszki ktoś powiesił smakołyk :)
Nie wiem, co to za ładna roślinka, ale to nieważne - pewnie koperek do ogórków :D.

Dzięki Ci Aniu :) - córka też lubi wszelkie zwierzęta, chyba przekazane w genach, wnuk również.... :D . Pozdrówka Ci ślą :), podobają im się Wasze fotki, które czasami pokazuję, bo jest się czym chwalić :lol:
Aniu, masz trochę zielonego, a potem mały pieniek, który krzyczy - dość tego wietrzyska !!

Co do Bukowiny, to teraz się okazuje, że to samowolka budowlana....rychło w czas. Nad Kościanem latają drony, ludzie, którzy mają jakieś szopki - garaże stoją w kolejce, płacą za to podatki...Może i dobrze, niech każdy płaci za to, co użytkuje.

A to na balkonie u drugiej córki.

ScreenHunter_69125 Feb. 01 12.40.jpg
ScreenHunter_69126 Feb. 01 12.40.jpg

Miłego wieczoru życzę :)

Awatar użytkownika
Busik
Forumowicz

Post autor: Busik » 12 lut 2020, 20:59

Witajcie wieczorową porą, tak po prostu w środku tygodnia. :)

Dziś, przynajmniej u mnie pogoda była jak w kalejdoskopie. Oprócz wiatru, chyba nie przesadzę jak powiem że pogoda ze słonecznego nieba zmieniła się w ponurą i śnieżną wichurę, chyba z 10 razy! :O Ostatnia ok. godziny 18tej omal nie wyrwało nam okien. Tak zawiało, że myślałem że mój blok pofrunie. Aż się wszystko zatrzęsło. :/

Aniu, ciekawa zielona roślinka przy potoku, kojarzy mi się z kaczeńcami. :) No jeszcze by tego brakowało, by takie kwiatki się pojawiły w lutym. :)
Na drugim zdjęciu, wygląda jakby to był pień starego drzewa, które już odeszło z tego świata, ale jak spojrzę na rozmiar trawy... :)

Gamo, a już miałem sobie pójść i właściwie się pożegnałem, ale w porę zobaczyłem Twój wpis. :D
To ten piękny kotek, to Dizuś??? Niesamowite! Wyrósł na pięknego kotka! Trzeba uważać, by ta pokrywa się kiedyś nie zsunęła, bo pomyśleć co by było jakby Dizuś wpadł do akwarium? :lol:
Świetne imię nadałaś rybce. Czesław! :)
U Twojej drugiej córki bardzo wesoło na balkonie! Nawet sympatyczne sierpówki lubią tam chyba zaglądać. :) Bardzo je lubię i szkoda że przeważnie się mnie boją. :)

Tymczasem życzę spokojnej nocy dla wszystkich. :)

Obrazki mrozem malowane. :)

MWSnap 2020-02-12, 20_56_42.jpg
MWSnap 2020-02-12, 20_57_03.jpg
MWSnap 2020-02-12, 20_57_05.jpg
MWSnap 2020-02-12, 20_57_22.jpg
MWSnap 2020-02-12, 20_59_39.jpg
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Awatar użytkownika
Ania-czechy
Forumowicz

Post autor: Ania-czechy » 13 lut 2020, 10:51

Witajcie :)

Gamo, sierpówki za oknem...o takim widoku można tylko marzyć!
Gratuluję uroczych, wprost bajkowych zdjęć! :)

Busiku, widzę, że na wypadach przypatrywałeś się mroźnym malowidłom. Są piękne! :)
Trochę żal, że w tym roku nie mieliśmy zbyt wiele okazji, by je podziwiać.

Dzisiaj u nas ładnie, choć jeszcze trochę wieje.
Synoptycy straszą następnymi wichurami, które mają do nas dotrzeć w najbliższą niedzielę. Oby się ich przepowiednie nie sprawdziły!

A ja już marzę o wiośnie i bocianach.
ScreenHunter_05 Jan. 31 10.26.jpg
ScreenHunter_18 Feb. 12 18.13.jpg
ScreenHunter_17 Feb. 12 18.12.jpg

Przyjemnego spędzenia dnia Wam życzę :)
Ostatnio zmieniony 13 lut 2020, 18:08 przez Ania-czechy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Michasia
Forumowicz

Post autor: Michasia » 13 lut 2020, 17:50

Witam tu zaglądających :)

Ania pokazała wiosenne widoki,jednak lepiej za oknem je oglądać :)
Busik złapał trochę mrozu,ładne te malowidła natury. Artykuł o Lelowie i zdjęcia bardzo ciekawe,lubię ten temat. Dopiero teraz wiem ,że Lelów
leży w powiecie częstochowskim,byłam pewna że to na wschodzie kraju.
Gama dobrze wybrała,podgląda rybki i kotki. ciekawe czy Twój bojownik nie zaatakuje małych rybek w akwarium ;)
Jeszcze kilka słów o pogodzie która jest bezlitosna dla ludzi w pewnym wieku :x jednego dnia wiał huragan,padał deszcz.grad,śnieg i słońce też świeciło. Już na wszystkie te zjawiska się zgadzam tylko nie na wiatr ;)
Dzisiaj byłam w Szczyrku,są tam moi znajomi,byłam ich odwiedzić. Spacer w słońcu ale było dość chłodno z powodu zimnego wiatru. Kwaśnica dobrze rozgrzała.
Trochę zimy dla Was przyniosłam :)
Można skakać kto lubi

ScreenHunter_23363 Feb. 13 16.53.jpg

W niższych partiach śniegu niewiele

ScreenHunter_23365 Feb. 13 16.53.jpg
ScreenHunter_23364 Feb. 13 16.53.jpg
ScreenHunter_23367 Feb. 13 16.55.jpg

Goprowcom pomnik należało postawić

ScreenHunter_23366 Feb. 13 16.54.jpg
ScreenHunter_23368 Feb. 13 16.56.jpg
ScreenHunter_23366 Feb. 13 16.55.jpg

Tak bawią się dzieci

ScreenHunter_23368 Feb. 13 16.57.jpg

Tak dorośli :lol:

ScreenHunter_23369 Feb. 13 16.57.jpg

Zbójnik na to wszystko patrzy

ScreenHunter_23369 Feb. 13 16.58.jpg

Spokojnego wieczoru życzę :D

Awatar użytkownika
Busik
Forumowicz

Post autor: Busik » 13 lut 2020, 20:43

Dobry wieczór. :)

Dziś ledwom przyszedł do domu, zabrałem się za oglądanie zaległych odcinków polskiego serialu kryminalnego "Motyw" Można je obejrzeć wszystkie na
player.pl Gra w nim komisarza policji Michał Czernecki. Kiedyś mój sąsiad z osiedla. Kiedyś, bo aktualnie mieszka w Będzinie i trochę w Warszawie.

W sobotę jest wycieczka z Jaworzna do Trzebini, ale nie idę na nią. Pojadę sam do Grabowej. Zajrzę do domku, nakarmię ptaszki i zajrzę do lasu. Ciekawe czy mostek naprawiony? Nie idę na wycieczkę, bo znów mnie trochę boli kolano. Jak będzie już po zabiegu na woreczek, a będę na zwolnieniu lekarskim, zajmę się leczeniem kolana.

Aniu, wszystkie te mroźne malowidła, to są z wycieczki niedzielnej nad Skawę. :) Z rana tam było mroźno.
Bocianów jeszcze nie ma, ale chyba już są w drodze. Oby szczęśliwie wszystkie doleciały! :)

Michasiu, fajną miałaś wycieczko-wizytę w Szczyrku. :)
Skrzyczne takie jakie zrobiłaś na zdjęciu, ja widzę przez lornetę z okna. :D
Jak widać na zdjęciach, im niżej tym wiosenniej. :) Na stokach można świetnie zaszaleć. Jest co robić, można nawet pojeździć na karuzeli. :D
Zabawy dla dorosłych bardzo oryginalne. Uśmiałem się z tych fajnych deseczek. :)
Pomnik dla GOPR-owców bardzo ładny.
Zbójnik dość podobny do mojego nieżyjącego wujka. :) Można by powiedzieć że to on! :)
Nie wiem jedynie czy odważyłbym się na skok na nartach choćby z tej najmniejszej skoczni?

Dla wszystkich spokojnej nocy. :)

Idąc wzdłuż Skawy nie tylko na rzekę patrzyliśmy...

MWSnap 2020-02-13, 20_40_06.jpg
MWSnap 2020-02-13, 20_40_13.jpg
MWSnap 2020-02-13, 20_40_17.jpg
MWSnap 2020-02-13, 20_40_23.jpg
MWSnap 2020-02-13, 20_40_29.jpg
MWSnap 2020-02-13, 20_40_31.jpg
MWSnap 2020-02-13, 20_40_33.jpg
MWSnap 2020-02-13, 20_40_44.jpg
MWSnap 2020-02-13, 20_40_47.jpg
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Awatar użytkownika
gama
Forumowicz

Post autor: gama » 14 lut 2020, 0:17

Witam dziś około północy :)

Busiku, tak, na akwarium leży Dizuś, wyrósł na dużego i kochanego kota. Nadal "zapala" jak Diesel :D .Nie ma zaszytego oczka, ale to się nie rzuca w oczy. Jest bardzo kochany, czasami zachowuje się jak mądra psina. Cokolwiek się dzieje w domu - siedzi i się przygląda ciekawie. No i na hasło od córki - chodź, przytulmy się - pędzi i robi, co trzeba :D. Kiedyś zrobię fotkę.
Bardzo ładne zamarznięte kałuże pokazałeś, dzi,ęki Ci za nie :)
Dziś pokazałeś piękne drzewa i uroczą Skawę, gratuluję, miło sie patrzy na Twoje dzieła z wycieczek :)

Aniu, ja tak, jak i Ty - czekam na nasze boćki, które lecą, lecą.... Czytałam na FB, że Grupa Ekologiczna z Siedlec naprawia gniazda w powiecie - brawa dla nich :). U mnie nic sie pod tym względem nie dzieje...
Twoje obrazki już budzą nadzieję, że to przedwiośnie :). Brawka ! :)

Michasiu, mój bojownik Czesław jest bardzo grzeczny w tym akwarium, nie ma żadnego z rodziny, oberwał trochę od skalarów, gdy zaczął się panoszyć i już jest ok :).
Piękne zimowe zdjęcia przywiozłaś, szczególnie podoba mi się pomnik w hołdzie Ratownictwa Górskiego. Żal mi tych ludzi, którzy spieszą z pomocą potrzebującym - nieraz na własne źyczenie. Niektórzy ludzie lekceważą sobie ostrzeżenia, potem cały sztab ludzi pracuje w ekstremalnych warunkach, coby znaleźć zaginionych....

A z dzisiejszego spaceru - kruk leci wysoko, ale wyżej może to wiosenka już ?

DSC04533.JPG
DSC04520.JPG

Czego Wam życzyć? Radości o poranku :D

Awatar użytkownika
Ania-czechy
Forumowicz

Post autor: Ania-czechy » 14 lut 2020, 11:56

Witam i pozdrawiam Was serdecznie :)

Michasiu, dzięki Ci za przybliżenie nam Szczyrku, jeszcze w szacie zimowej :)
Piękne są widoki w słoneczny dzień! :)
Można poszaleć na śniegu, obejrzeć ładny pomnik ofiarowany Goprowcom, no i dla kogoś bliskiego kupić niesamowity prezent :lol:
Czy to jest jadalne?
Zbójnik jest uroczy! Jeszcze nie spotkałam tak wesołego zbójnika! :)

Busiku, na pewno jesteś dumny, że miałeś takiego sąsiada! :)

Twoje zdjęcia wierzb są śliczne!
Stare, jeszcze bezlistne wierzby rosnące na brzegach rzek, zawsze upiększają okolice. Wiosną też będzie ładnie :)
Miłe miejsce wybrałeś na sobotę. Oby tylko pogoda Ci dopisała :)

Gamo, gratuluję zdjęcia ptaka w locie! :)
No drugim zdjęciu ptak jest również ładny, a co przyniesie - zobaczymy :)

Miłego dnia wszystkim życzę :)
ScreenHunter_11 Feb. 06 10.00.jpg
ScreenHunter_15 Feb. 12 18.11.jpg

Awatar użytkownika
gama
Forumowicz

Post autor: gama » 14 lut 2020, 16:48

Witam Was cieplutko :)

Aniu, dziś jestem trochę wcześniej :D
Ale....w radiu słyszałam komunikat, że w Wielkopolsce 5 000 dzików będzie zastrzelonych do końca kwietnia!!!
Mi już brak słów - do lokalnych wieści włączam się z komentarzem wcale nie anonimowym, jest nas dużo, ale co może szary, zwykły człowiek. Nakazy biorą się zza biurka ludzi, którzy boją się rolników. Mi jest obojętnie, nie muszę jeść mięsa. A dzik sam do chlewni rolnika nie wejdzie, tylko rolnik sam wirus wnieść może. Brak słów!
Aniu, wybacz, że tak dużo na ten temat, ale do końca wierzyłam w inne decyzje władz wojewódzkich, a jednak....

Ładne fotki pokazałaś, nie ma śladu zimy - i dobrze :). Moje żonkile mają już ok.15 cm, krokusy jeszcze nie kwitną, dopiero jesienią wsadziłam cebulki, ale wychodzą, na pewno zakwitną :)

Dziś Walentynki :D .
Przesyłam Wam życzenia dużo radości, uśmiechu i miłości :)

ScreenHunter_69393 Feb. 14 16.45.jpg
ScreenHunter_69395 Feb. 14 16.46.jpg

Miłego popołudnia życzę :)

Awatar użytkownika
Ania-czechy
Forumowicz

Post autor: Ania-czechy » 15 lut 2020, 10:48

Witajcie w sobotnie przedpołudnie :)

Gamo, ale się będzie działo!
Trzeba być ostrożnym, wchodząc do lasu!

Ale przemiłe zdjęcie zrobiłaś! :)
Majka ostrożnie kroczy i zagląda, czy w dniu Walentynek znajdzie coś miłego i dla siebie, bo śliczne serduszko z pewnością jest przeznaczone dla Pani domu :)

Za chwilę rozpoczną się skoki.
Zobaczymy, czy wiatr znów nie pokrzyżuje przebiegu relacji.

Miłego i spokojnego dnia Wam życzę :)

ScreenHunter_03 Feb. 15 10.01.jpg
ScreenHunter_02 Feb. 15 10.00.jpg
ScreenHunter_01 Feb. 15 10.00.jpg

13:24

Brawo Piotrek! :)

Awatar użytkownika
gama
Forumowicz

Post autor: gama » 15 lut 2020, 19:46

Witam serdecznie :)

Aniu, dużo radości nam Piotrek sprawił, brawka :D.
Co do lasu, to masz rację - nasz region jest niebezpieczny, nie wiadomo, komu wierzyć, ale też nie wiadomo, do której części lasu wejść bezpiecznie :roll: ....

Ładną już wiosenkę pokazałaś, ja odważyłam się dziś posadzić bratki w donicach. One są zahartowane, do -5 nic się nie stanie :)

Życzę Tobie i ewentualnym tu wchodzącym - miłego wieczoru :D

ScreenHunter_69412 Feb. 15 18.42.jpg
ScreenHunter_69413 Feb. 15 18.42.jpg

ODPOWIEDZ