Rozmowy użytkowników

Wszystko to, co leży nam na sercu, a nie mieści się w ptasich tematach
Awatar użytkownika
gama
Forumowicz

Re: Rozmowy użytkowników

Post autor: gama » 12 wrz 2019, 13:26

Witam i pozdrawiam serdecznie naszą liczną gromadkę :D

Aniu, już na pewno jesteś w miłym gronie swojej klasy :). Bardzo lubię też takie momenty, my też się spotykamy na wspominki co roku w czerwcu.
Trzeba się organizować, póki sił starcza, a i radości wiele z tego pozostaje :)

Co do Twoich zdjęć - pierwsze 3 zdjęcia znamy, a następnych szukałam usilnie, ale nie spotkałam w necie. Na pewno gdzieś są, niech pozostanie, że są to bardzo ładne kwiatki, trochę pozakręcane, jak i my - co dodaje uroku :lol: .

Busiku, fajnie, że poradziłeś sobie z lapkiem, no bo wejść do płatności trzeba ;)
Dzięki Ci za zdjęcia Asana, śliczna mordeczka - pluszak do przytulania :D.

Co do deszczu - zgadzam się z Tobą, jest mało wody i musi padać (mogłoby w nocy!), ale u mnie momentalnie temperatura mocno leci w dół, a jeszcze powinno być ciepełko, jak w ubiegłym roku :)
Co do mojego boćka, zachowuje się grzecznie i cichutko, gdyby mi płoszył ptaki - musiałby iść do garażu za karę :lol:

Na Twoich zdjęciach jeszcze trochę lata, trochę zaś jesieni. Widać, że lubią Ci pozować kowaliki, u mnie ich w tym roku jakoś mniej.
Urocze zdjęcia - ten pluskwiak to chyba Strojnica (taką nazwę znalazłam) i chyba trafiona, bo wystrojona :D
Końcowy kamyk to chyba uśmiechnięta jesień, która jeszcze podsypia :)

Mam dwa owady i jeden czarno - biały kwiat w doniczce ;)

ScreenHunter_65262 Aug. 23 14.08.jpg
ScreenHunter_65989 Sep. 04 15.54.jpg
ScreenHunter_66237 Sep. 11 13.08.jpg

Życzę miłego dnia :)

Awatar użytkownika
Michasia
Forumowicz

Post autor: Michasia » 12 wrz 2019, 13:32

Witam tu zaglądających :D
Busik też od dwóch dni walczę z aktualizacjami ,mam jeszcze "siódemkę"jednak już mnie straszą komunikatami,że będzie trzeba przejść na
"dziesiątkę" ,to będzie dla mnie problem . Pożyjemy zobaczymy :lol: Asan to uroczy łobuziak ,widać robi co chce i pewnie też trochę demoluje dom
jak wszyscy czworonożni młodzieńcy.Twoja fotka z rozmytym tłem ,korą brzozy i kowalikiem jest świetne :) Zwiedzanie mojego miasta polecam
Twojej grupie Szwendaczy :lol: Kamienne serce na dłoni wróży szczęście znalazcy :)
Aniu,życzę samych dobrych wiadomości i miłych wspomnień na koleżeńskim spotkaniu :D
Gama , bocian ogrodowy skrzydła ma do lotu przygotowane ,więc go pilnuj,piszesz,że lotki ma niewykształcone ,wiec pewnie zostanie,stołówkę
będzie miał zapewnioną,fajny jest :D
Moje rano ,południe i wieczór :D Miłego dnia życzę :D

ScreenHunter_22321 Sep. 12 11.21.jpg
ScreenHunter_22333 Sep. 12 13.29.jpg
ScreenHunter_22321 Sep. 12 11.22.jpg
Gama pisałyśmy równocześnie ,przepraszam

Awatar użytkownika
Ania-czechy
Forumowicz

Post autor: Ania-czechy » 13 wrz 2019, 11:33

Witam Was serdecznie :)

Busiku, dzięki Ci za słodkie zdjęcia Asana!
Psinka się ma, jak u pana boga za piecem :)

Miłe są i inne Twoje obrazki :)
Zdjęcia robaczka w paski i kowalika w ciekawej pozie są urocze! No i piękny las! nam pokazałeś :)
Fantastyczne serce znalazłeś!
W twojej dłoni, głaz na pewno się zmienił w ludzkie serce :)

W zeszłym roku również spotkałam włochatą narośl na dzikiej róży - to szypszyniec różany.

Gamo, ale fotki!
Konik i robak, nie mają sobie równych! :)
Kota w doniczce jeszcze nie widziałam! Skarpie widocznie jest wygodnie, uciąć sobie drzemkę w wyszukanym przez siebie miejscu :lol:

Michasiu, prześliczne niebo o poranku i w czasie koćczącego się dnia
Serdecznie gratuluję pięknego ujęcia.
Patrząc na Twoje kwiaty zimowitu, kusi mnie wyjść, by spotkać podobne.
Muszę się trochę poszwendać, gdyż zapomniałam, gdzie je w zeszłym roku spotkałam :lol:

A w Českém Těšíně i Cieszynie, było wczoraj uroczo!
ScreenHunter_31 Sep. 12 17.22.jpg
ScreenHunter_52 Sep. 12 18.20.jpg

ScreenHunter_01 Sep. 13 11.28.jpg
ScreenHunter_62 Sep. 12 18.25.jpg

Radosnego dnia Wam życzę :)

Awatar użytkownika
gama
Forumowicz

Post autor: gama » 13 wrz 2019, 13:13

Witam serdecznie :)

Michasiu, piękne Twoje fragmenty miasta w różnych porach dnia, w południe zaś miły kwiatek się pokazał :)
Tak, pisałyśmy równocześnie, to się często zdarza, nie masz za co przepraszać :D

Aniu, miłe wspominki przywiozłaś z wczorajszego dnia, a stali bywalcy ławeczki to fajny pomysł :)

Busiku, ale ze mnie fajtłapa - pokazałeś serce na dłoni, a ja się doszukałam uśmiechniętej jesieni :lol: (oj, nie dość, że nadal mówię szeptem, to jeszcze nie kojarzę, jak należy....) :D

U mnie kolorowy żuczek wdał się w wąchanie mięty :)

ScreenHunter_66378 Sep. 13 13.02.jpg
ScreenHunter_66379 Sep. 13 13.03.jpg

Życzę Wam uśmiechniętego dnia :)

Awatar użytkownika
Michasia
Forumowicz

Post autor: Michasia » 13 wrz 2019, 17:03

Witam :D
Gama ,żuczek się odurzy miętą i szybko nie zejdzie,jest piękny,podobnie jak skarabeusz na oczko do pierścionka by pasował,ale niech sobie żyje :D
Aniu,wspomnienia młodości zawsze są piękne,ta para na ławce przypomina kiedyś tam randkujących :lol: ,no trochę się już w latach posunęli
ale nadal są razem :D
Pokazałaś Cieszyn który też bardzo lubię i Olzę która nas dzieli :)
Miłego wieczoru,idę siatkówkę oglądać :)

ScreenHunter_22339 Sep. 13 16.24.jpg
ScreenHunter_22339 Sep. 13 16.25.jpg

Awatar użytkownika
Ania-czechy
Forumowicz

Post autor: Ania-czechy » 14 wrz 2019, 12:58

Witam i pozdrawiam Was serdecznie w ładną sobotę :)
Wierzę, że wczoraj w piątek 13-tgo, nic złego Wam się nie przytrafiło, a gama odzyskała już głos :)

Gamo, gratuluję prześlicznego żuczka!
Ciekawe, że akurat Twój, wybrał sobie pachnącą miętę :)
Spotkanie z opalizującymi chrząszczami o kolorach zielonych, złotych czy granatowych, jest zawsze miłe i przyciąga naszą uwagę.

Michasiu, Twoje zdjęcia, którymi ostatnio umilasz wątek, są fantastyczne!
Aż mi żal, że wychodzę na spacery rankiem. No, wieczorne ładne widoki, jeszcze przesłaniają rynsztunki!

A nad Olzą jest naprawdę pięknie!
Para na ławeczce, widać się postarzała i jakby zastygła w czasie :)
Nawet błysk w oku już nie ten sam :lol:

Michasiu, również oglądałam mecz siatkówki i trochę się denerwowałam, no ostatni zwycięski set był fantastyczny!

Mam dla Was jeszcze taką ciekawostkę z Cieszyna.
Przed restauracją, w której odbyło się nasze spotkanie, ktoś posadził czarne pomidory :)

ScreenHunter_01 Sep. 14 12.38.jpg

Miłego, kolorowego dnia Wam życzę :)

Awatar użytkownika
Busik
Forumowicz

Post autor: Busik » 14 wrz 2019, 13:25

Witajcie!

Dziś sobota, imieniny kota! :D

Pogoda wymarzona na wycieczki, szwendania i tym podobne. :) No a ja nie pojechałem nigdzie ponieważ wybieram się na pogrzeb...
To nikt z mojej rodziny, a znajoma osoba. To właścicielka działki, którą dzierżawi moja ciotka w Grabowej. To tam, gdzie ta rzeczka czysta i karmnik na werandzie. Ja byłem tam w domku jak dostała ta pani udaru, a ja nic o tym nie wiedziałem. Leżała nie wiadomo jak długo i dopiero sąsiadka jak do niej zajrzała, odkryła co się stało. Za dwie noce umarła w szpitalu nie odzyskując przytomności. Kto wie... może jakbym poszedł tam zaraz po przyjeździe, może uratowałbym jej życie?? Jak przyjeżdżałem tam z ciotką, to ona zawsze szła do tej pani Czaplowej, bo tak się nazywała zmarła. Pogadały sobie o różnych rzeczach. A ja jak tam pojechałem sam, to tylko zostawiam auto pod płotem i w długą do lasu. Po powrocie dopiero na werandzie lubiłem sobie w ciszy i przy akompaniamencie ptaków posiedzieć na werandzie i napić się herbatki. A do pani Czaplowej raczej nie chodziłem, bo nie było o czym rozmawiać. :) Pani Czaplowa będzie miała pochówek na niewielkim cmentarzyku w swojej miejscowości.

Wybaczcie za te smutności.

:)

Gamo, obiecuję że jak tylko będę miał okazję zobaczyć się z Asanem, narobię mu zdjęć bez liku! :)
Spotkałaś konika polnego który postanowił być ściennym. :) A ten drugi owad to ma błyszczącą zbroję, to może jakiś rycerz?? :D
Ten kwiat w doniczce to znam. To mięsożerna roślina, przybierająca różne formy, zależnie od samopoczucia i wydaje dźwięki. :lol:

W tym sercu z kamienia to można znaleźć też uśmiech, więc może jest jedno i drugie. :) Zostawiłem ten kamień przy kapliczce przydrożnej. Jak będę tam kiedyś jeszcze szedł, może uda mi się go odnaleźć?
Super kolor ma ten żuczek! Pamiętam je z Koczały. Mieszkały w różach. Ten chyba lubi zapach mięty. :) Ładny dodatek do roślinki. :)

Michasiu, właściciele Asana są już przyzwyczajeni do demolki mieszkania, bo już przez to raz przeszli. :) Można powiedzieć że sytuacja się powtarza. :)

Ciekawe różne momenty w ciągu dnia. Poranek słoneczny, piękne kwiaty i zachód słońca z intrygującym horyzontem i na koniec jeszcze inne zachody słońca. :)

Aniu, Piękne zdjęcia z Cieszyna! Bardzo ładny park z kolorowymi kwiatami, rzeka Olza i ciekawa para odpoczywająca na ławeczce. :)
Pewnie spotkanie klasowe było udane i było dużo uśmiechów. :)

Orety! Nigdy nie widziałem czarnych pomidorów!! Ciekawe jak smakują? :)

Tymczasem życzę wszystkim spokojnej i miłej soboty. :)

MWSnap 2019-09-14, 13_23_56.jpg
Pod tą kapliczką zostawiłem kamienne serce
MWSnap 2019-09-14, 13_24_18.jpg
Dzisiejszy dzwoniec przy karmniku na balkonie.
MWSnap 2019-09-14, 13_24_25.jpg
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Awatar użytkownika
gama
Forumowicz

Post autor: gama » 14 wrz 2019, 14:34

Witajcie serdecznie :)

Michasiu, ładne krajobrazy nam pokazujesz, miło się ogląda :)
Co do mojego złotego żuczka - dziś go nie znalazłam.....to pewnie jakiś gatunek wąchacza :D
Szukałam pod krzaczkiem, ale nic z tego.

Aniu, ciężko się żyje prawie bez gadania, ale muszę... Rano jest tylko szept, potem co chwilę jakieś inhalacje i leki, wieczorem dopiero jakiś dziwny głos trochę wydobywam - nawet przez telefon mnie córki nie poznają. To już trwa tydzień, a więc od dziś muszę wziąć antybiotyk - to porada telefoniczna, bo wizyta, nawet prywatna dopiero na 11.10...
Na naszą Służbę Zdrowia nikt nie ma pomysłu, tylko składki na Fundusz regularnie pobierają.
Dosyć biadolenia :D

Cieszę się, że miałaś bardzo miłą rozrywkę i "dawnych wspomnień czar" :), jak u Fogga.
A ciekawostka z Cieszyna rzeczywiście niespotykana! Ciekawe, jak smakują :D

Busiku, smutne wydarzenie, ale i to trzeba jakoś przeżyć. Rozumiem Twoje "gdyby", ale nie miej do siebie pretensji, na pewno byli tam sąsiedzi, a czy ta Pani była zupełnie samotna? Czasami jest tak, że dzieci w świecie, a matka niech sobie sama radzi i to jest częste i jakże przykre :(

Jestem ciekawa, czy za jakiś czas znajdziesz i rozpoznasz przy kapliczce swój kamień - jakie to miłe :)
Podziwiam Twojego dzwońca - na pewno niedługo przyprowadzi całą rodzinę :D.
U mnie jak się pojawiają zimą, to żadnego innego ptaka nie wpuszczą i zjedzą wszystkie ziarenka, a jest ich czasami z dziesięć, więcej się nie zmieści.
Ale już się zaczyna majstrowanie większego karmnika (tylko potem trzeba do niego ładować) :lol:

Dziś moje hortensje.

Miesiąc temu były bielutkie -

ScreenHunter_66419 Sep. 14 14.30.jpg
ScreenHunter_66418 Sep. 14 14.30.jpg

- teraz seledynowe :)

ScreenHunter_66079 Sep. 07 19.38.jpg
ScreenHunter_66080 Sep. 07 19.38.jpg

Życzę Wam miłej reszty dnia :)

Awatar użytkownika
Ania-czechy
Forumowicz

Post autor: Ania-czechy » 15 wrz 2019, 14:29

Witam Was serdecznie w niedzielne popołudnie :)

Busiku, smutna wiadomość.
Twojej Cioci będzie brakowało miłych rozmów...
Kiedy w znanym miejscu, które lubimy odwiedzać spotykamy kogoś, z kim można się choćby tylko pozdrowić, to zawsze nam jakoś raźniej.
Do ludzi przyzwyczajamy się jak do drzew. Zawsze czekają na nas w tym samym miejscu. Tylko czasem uszkodzi je wichura, strzaska piorun, albo zostaną ścięte...i wtedy jest nam smutno.

Busiku, szczególne miejsce wybrałeś dla kamiennego serca.
Dla Twojej radości zawsze go tam znajdziesz, bo tylko Ty wiesz, gdzie go ukryłeś.

A o czarnych pomidorach, które faktycznie widziałam pierwszy raz w życiu, przeczytałam w necie:
Naukowcy wyhodowali czarne pomidory, które niebawem mają być dostępne dla hodowców. Jak donoszą źródła, pomidory te mają być niezwykle lecznicze!

Ja tam znów nie wierzę wszystkiemu, co piszą :lol:

Gamo, życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia, byś mogła w Twoim ogrodzie znów rozmawiać z ptakami, prześlicznymi hortensjami i innymi kwiatami, oraz motylami, owadami i innymi żyjątkami :)

Ciekawe kolory hortensji nam zaproponowałaś. No, teraz nie wiem, który jest ładniejszy :)

A mi się dzisiaj udało podobnie jak Michasi, znaleźć zimowit jesienny.
ScreenHunter_02 Sep. 15 11.47.jpg
ScreenHunter_01 Sep. 15 11.47.jpg

Było ładnie, więc tradycyjnie podglądałam i inne kwiaty.
ScreenHunter_08 Sep. 15 14.25.jpg
ScreenHunter_07 Sep. 15 12.03.jpg
ScreenHunter_05 Sep. 15 12.00.jpg

Miłej niedzieli Wam życzę i przyjemnych wrażeń przy oglądaniu siatkówki :)
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2019, 9:39 przez Ania-czechy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gama
Forumowicz

Post autor: gama » 15 wrz 2019, 19:05

Witam serdecznie :)

Już po pięknym meczu - bardzo lubię siatkówkę, nasza drużyna jest naprawdę mocna, super chłopaki :D

Aniu, faktycznie już jesień puka do drzwi, ale Ty znajdujesz bardzo ładne kwiatki :).
Zimowit jest przeuroczy, u nas niespotykany, a i pozostałe kwiatki główki podnoszą do słońca :)
Dzięki Ci za miłe życzenia. Broniłam się przed antybiotykiem, ale jednak musi być, trudno - dziś mnie trochę słychać, ale czasami trzeba przemówić do kogoś nieco głośniej - a tu nic :lol: .

Mój ogród wymagałby dużo jesiennych prac, ale nie ma chętnych, a raczej brak sił...

Skoro Busik napisał o dniu kota - mojej córki koty zastanawiały się, co tu w domu przybyło, wypada przyjrzeć się bliżej :)
(Raz jeden, raz drugi, choć one równo wyglądają :lol: )

ScreenHunter_65744 Aug. 30 11.10.jpg
ScreenHunter_65748 Aug. 30 11.11.jpg
ScreenHunter_65749 Aug. 30 11.12.jpg

I jeszcze mam coś realnego

ScreenHunter_66467 Sep. 15 00.05.jpg

Miłego wieczoru Wam życzę, a kotkowi - skutecznego polowania !

ODPOWIEDZ