Rozmowy użytkowników

Wszystko to, co leży nam na sercu, a nie mieści się w ptasich tematach
Awatar użytkownika
Ania-czechy
Forumowicz

Re: Rozmowy użytkowników

Post autor: Ania-czechy » 30 lis 2019, 10:39

Witam i pozdrawiam Was serdecznie :)

Gamo, śliczne niebo!
U nas wczoraj padał deszcz przez cały dzień i brakowało nam takiego widoku.

Kwiaty ostrogowca mają uroczy kolor! To radosny, listopadowy widok!

Michasiu, dobrze, że Andrzej uszanował nas od białej pierzyny. Jest nadzieja, że śnieg nie będzie sto dni na polu leżał :)
Nie znałam tego przysłowia.
Michasiu, na pewno będzie miło, a jutro przyda się trochę ruchu i spaceru :)

Busiku, trzymam kciuki, by problem, który się pojawił zniknął i masa zdjęć znów wróciła do Ciebie!

Jeśli zdecydujesz się na szwendanie, to życzę Ci choć bezdeszczowego dnia, a jeśli będzie zbyt zimno, to na pewno znajdziesz czekające na Ciebie skarpetki :lol:

Ładne zdjęcia nam przynosisz.
Leśne zdjęcie z piękną hubą jest tego dowodem. Widać, czasem musisz mijać i tereny prywatne!

Choć na dworze dziś zimno, przyjemnego spędzenia dnia Wam życzę :)

ScreenHunter_24 Nov. 17 12.10.jpg
ScreenHunter_20 Nov. 21 18.05.jpg
ScreenHunter_32 Nov. 21 18.12.jpg

Awatar użytkownika
gama
Forumowicz

Post autor: gama » 30 lis 2019, 15:46

Witajcie serdecznie :)

Ostatni dzień listopada, wierzyć się nie chce, jak szybko przeleciał :)

Michasiu, kiedyś bawili się chyba wszyscy w andrzejkowe wróżby, a było ich dużo, teraz nie wiem, czy jeszcze młodzież o tym pamięta. Chyba ważniejsze są telefony, choć w szkole nadal trwa np. lanie wosku, odczytywanie powstałej figury (wyobraźnia musi działać) i to jest przyjemne.
Takich wspólnych zabaw jest dużo :)
Dorośli - wiadomo - ciut inaczej się bawią :D, ale mile spędzają czas. Ja przyznam się, że zupełnie zapomniałam o tym święcie zabaw i uciech - mam trudniejsze i ważniejsze w tej chwili zajęcie. Trwa pakowanie torby na jutrzejszy wyjazd męża do szpitala. Musimy zmierzyć się z poważnym zadaniem, uwierzyć w sukces medyków :roll: .

Busiku, wyhodowałeś sobie naturalne kamienie, ale spoko - ja już nie mam woreczka od 14 lat. Zdecyduj się, jak Ci dokuczają i nic nie nie bój :) będzie szybko i bez powikłań. Ostatnia szkoła to podobno bez diety - w tym roku naszemu koledze na drugi dzień jakiś kisiel, na kolację pszenny chlebek z masłem, a na trzeci na obiad - grochówkę! Ja dość długo nie pozwalałam sobie na ciężkie potrawy i to chyba lepsze, nie wiem...
Zdjęcia masz fajne, super huba, ale naturalny wieszak w lesie pełni swą funkcję, ale kto to teraz biwakuje ?! :o

Aniu, to był widok niepowtarzalny, słońce pokazało się tylko po to, żeby zajść - wyglądało to z daleka jak pożar, naprawdę :)
Ładne zdjęcia masz na koniec listopada - dmuchawiec, grzybki dodają uroku smutnej już jesieni :)

Dziś chyba na chwilę zatrzymały się na mojej rzeczce łabędzie, na co dzień jest jeden.

ScreenHunter_68230 Nov. 27 11.16.jpg
ScreenHunter_68232 Nov. 27 11.17.jpg

Życzę Wam spokojnego dnia :)

Awatar użytkownika
Ania-czechy
Forumowicz

Post autor: Ania-czechy » 01 gru 2019, 13:28

Witam Was serdecznie na początku grudnia :)

Gamo, trzymam kciuki!
Niechaj to co przed Wami, zakończy się szczęśliwie!

To miło, że do kaczek dołączyły łabędzie.
W gromadzie zawsze raźniej, zwłaszcza, kiedy ptaki wodne wzajemnie się tolerują :)
Pokazałaś nam spokojny, listopadowy dzień. Ku naszej radości, wiele takich było :)

O poranku wyszłam na spacer, by zobaczyć reakcję przyrody na pierwszy, przygruntowy przymrozek.

ScreenHunter_39 Dec. 01 12.59.jpg
ScreenHunter_43 Dec. 01 13.02.jpg

Czyżby anioły, kolędami zwiastowały nadchodzące święta?

ScreenHunter_38 Dec. 01 12.46.jpg
ScreenHunter_37 Dec. 01 12.46.jpg

A to ciekawe!
Proszę mi wierzyć, że to nie mój rower! Wczoraj z urodzin wróciłam do domu w porządku :)

ScreenHunter_36 Dec. 01 12.43.jpg

Dobrego dnia Wam życzę :)

Awatar użytkownika
Michasia
Forumowicz

Post autor: Michasia » 01 gru 2019, 18:05

Witam :D

Oj, zaczął się ostatni miesiąc roku ,grudzień przywitał mnie lekkim mrozem ,było słonecznie i spacer był udany.
Aniu ,cieszę się że bezpiecznie wróciłaś z imprezy i rano już miałaś ochotę na spacer i jeszcze spotkałaś pięknego anioła :D O rowerze nie wspominam,ktoś słaby go porzucił ;)
Gama kaczki z łabędziami znalazłaś,ja też poszłam kaczek szukać ,łabędzi nie było. Mężowi zdrowia życzę,niech w niedzielę do szpitala nie chodzi
bo tam się nic nie dzieje . Pozdrawiam :)
Pierwszy przymrozek u mnie .

ScreenHunter_22716 Dec. 01 17.29.jpg
ScreenHunter_22717 Dec. 01 17.29.jpg

Pierwsze jesienne wyłomy

ScreenHunter_22719 Dec. 01 17.52.jpg

Zawsze się zatrzymuję przy tym starym buku,teraz jest taki smutny ,wierzę że w nim jeszcze toczy się życie

.
ScreenHunter_22719 Dec. 01 17.53.jpg
ScreenHunter_22720 Dec. 01 17.53.jpg

Stadko krzyżówek

ScreenHunter_22721 Dec. 01 18.03.jpg
ScreenHunter_22721 Dec. 01 18.04.jpg
ScreenHunter_22722 Dec. 01 18.04.jpg

Spokojnego wieczoru życzę :)

Awatar użytkownika
Busik
Forumowicz

Post autor: Busik » 01 gru 2019, 21:52

Witam wszystkich serdecznie! :)

Wczoraj uczestniczyłem w wycieczce szwendaniowej i ponoć trasa miała wynieść maksymalnie do 10 km. :) Jednak jak się okazało, to był blef ze strony prowadzącego. :) Długość trasy to : 21 km! :shock: Całość przeszedłem bez zarzutu, ale jak tylko siadłem na stołku w barze, gdzie po skończonym szwendaniu dotarliśmy na piwko, to potem nie umiałem wstać :) No ale dziś już cały dzień garowałem w domu, z wyjątkiem ok. godzinki, kiedy poszedłem zajrzeć do karmników garażowych i okrężną drogą przespacerowałem się do domu. :)

Aniu, jak pójdę na zabieg, to poproszę o zwrot kamieni. :)
To zdjęcie w rurach, to jest na miarę szwendaczy. :) My zawsze wszędzie wleziemy. :D

Lubię drzewa, które mają na sobie budki, albo karmniki. Myślę że im samym też się to podoba. :)
Prawie wszystkie drzewa albo nie mają liści wcale, albo są całkiem wysuszone. :) Wyjątkowo na brzozach jeszcze widziałem część zielonych liści. :)
Ten krzew, to jak latem jest pełen liści, to chyba wcale nie widać tego płotu? :)
Jeszcze fajne zdjęcia jesienne masz. :) Dmuchawiec zmoczony od deszczu, grzybki wśród liści i na kawałku pnia tajemnicze mikroskopijne grzyby. :)
Może te ostatnie leczą np. nieuleczalne choroby, a my nic nie wiemy? :)

U Ciebie był przygruntowy przymrozek, a u mnie już pierwszy śnieg zakrył wszystko dziś rano, ale nim się obudziłem, bo spałem jak suseł, to już całkiem stopniał. :D Myślę że trawie, ani maleńkim roślinkom zielonym nie straszny mrozik ani śnieg. :)
Anioły już zaczynają grać i w nocy świecić. :) U mnie na osiedlu przy drodze, stanęły świecące choinki. :)

Ja myślę że ten rower, to ktoś zostawił, bo jak przejeżdżał, to zrobiło mu się ciepło i postanowił się wykąpać, ale jak wyszedł z wody w innym miejscu, to nie umiał go już znaleźć. :)

Gamo, piękny teatr przeżyłaś. :) Warto patrzeć w chmury, choć głowę nie należy tam zbyt długo trzymać. :D Takie momenty są ulotne i fajnie zapatrzeć się na taką naturę. :)

Wiedziałem że film będzie Ci się podobał. :) Jest cudowny i idealny dla wrażliwego miłośnika przyrody. :)
Te zamykane oddziały w szpitalach, to i u mnie są takie przypadki nie rzadkie. :) To jest jakieś wariactwo.
Będziesz mogła teraz sprawdzić czy ostrogowiec wytrzymały jest na niską temperaturę. :)

Co do zabiegu na woreczek żółciowy, to ja nawet chętnie zrobię sobie taką dietę półroczną i ścisłą, bo dzięki temu schudnę znacznie, a to przyda mi się w walce z chorobą stawu kolanowego. :) Dziś nie umiem się do tego odchudzania zebrać, a po zabiegu będzie dużo łatwiej. :)

Prześliczne masz oglądanie na rzece. :) Tyle kaczuszek, i łabędzia rodzina. :) Widać że lubią to miejsce. :)

Michasiu, nie miałem okazji wywróżyć sobie co mnie będzie bolało, ani co mnie czeka, bo w Andrzejki pracowałem w nocy. :) Mogłem sobie zrobić lanie nie wosku, a oleju na wodę. :D

Fajne jesienne zdjęcia pokazałaś. :) Przymrozek, choć delikatny ale to już oznaka zbliżającej się zimy. :)
Szkoda że się złamało drzewo, ale i my i one mają takie same przypadki. :)

Piękny stary buk. Na pewno ma pod korą dużo mieszkańców, które podobnie jak on powoli zasypiają na całą zimę. :) On sam zasłużył sobie na odpoczynek, by w przyszłym roku znów się zazielenić i dla nas produkować tlen. :)
Krzyżówki pewnie jak Cię zobaczyły, ruszyły w Twoim kierunku, bo człowiek zawsze ma coś do zjedzenia. :) Póki woda nie zamarznie, mają jedzenia pod dostatkiem. :)

Spokojnej nocy wszystkim życzę. :)

MWSnap 2019-12-01, 21_45_26.jpg
MWSnap 2019-12-01, 21_45_41.jpg

Chyba ktoś robił nalewkę z dzikiej róży, bo skąd tak dużo owoców w jednym miejscu?? :)
MWSnap 2019-12-01, 21_45_47.jpg

Dziś zlałem do butelek nalewkę z tarniny. Wyszło 2 litry! :) Mocny alkohol, bo próbowałem. :) Teraz musi tak odstać minimum pół roku. :)
MWSnap 2019-12-01, 21_46_12.jpg
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Awatar użytkownika
Ania-czechy
Forumowicz

Post autor: Ania-czechy » 02 gru 2019, 11:34

Witajcie w nowym tygodniu :)

Michasiu, piękny jest buk staruszek!

Również lubię zatrzymywać się pod sędziwymi drzewami, by podziwiać ich rozłożyste korony i zastanawiać się nad obwodem pnia.
Te pomniki przyrody są ozdobą lasów, parków i przykuwają wzrok ludzi kochających drzewa.
A widok połamanych drzew jest zawsze smutny!

Michasiu, a więc na południu mrozik się wczoraj rozgościł :)
U nas na razie bez opadów śniegu, lecz i z taką zmianą pogody trzeba się liczyć.

Busiku, jesteś niezmordowany! Jak widać, kolano wytrzymało całą trasę!
No, nie przesadzajmy - powiedział ogrodnik :)
Butelki z nalewką wyglądają sympatycznie. Szkoda, że nalewka nie rozpuszcza kamieni, miałbyś jeden kłopot z głowy :lol:

Nie wiem jak u Was, ale u nas już pod koniec listopada pojawiły się w uliczkach świąteczne ozdoby.
Wydaje się, że każdym rokiem wcześniej! Jak tak dalej pójdzie, to może już latem będzie na rynku ubrana choinka, a nad ulicami będą świeciły gwiazdy :lol:

A zima coraz bliżej!
No i będziemy pstrykali zimowe zdjęcia, z okraszoną przyrodą pierwszym śniegiem lub szronem.

I ja mam dziś parę białych obrazków :)
ScreenHunter_38 Nov. 21 18.16.jpg
ScreenHunter_25 Oct. 19 11.45.jpg
ScreenHunter_04 Dec. 02 10.47.jpg

Dobrego i szczęśliwego rozpoczęcia tygodnia Wam życzę :)

Awatar użytkownika
Busik
Forumowicz

Post autor: Busik » 03 gru 2019, 12:34

Witam serdecznie! :)

Po niskiej frekwencji poznać że zbliżają się Święta, bo przecież teraz mamy wzmożone prace porządkowe i nierzadko różne prace remontowe. :)

Ja tymczasem po różnych wygibasach od samego rana pod szafą i w szafie znalazłem chwilę by napisać kilka zdań, bo już niebawem do pracy trza iść. :)

Aniu, jakby tak było z tą nalewką, to pewnie już by jej nie było :lol:

U mnie w Sosnowcu w centrum zawsze na święta stoi autobus Jelcz tzw. ogórek. Oczywiście nie prawdziwy, a zrobiony tylko stelaż metalowy i przybrany tysiącami kolorowych lampek i wygląda to jak autobus. Musi to chyba jakiś artysta robić, bo to tak jest rzeźba z lampek. :)

Dzisiaj już pewnie pokazał się u Ciebie śnieg, bo u mnie w nocy go trochę nasypało, ale słońce już sobie z nim poradziło. :)

Twoje białe jest twórcze. :) W jednym temacie. Pobielone, choć nieośnieżone. :)

Miłego dnia dla wszystkich. :)

MWSnap 2019-12-03, 12_33_23.jpg
MWSnap 2019-12-03, 12_33_27.jpg
MWSnap 2019-12-03, 12_33_35.jpg
MWSnap 2019-12-03, 12_33_48.jpg
MWSnap 2019-12-03, 12_33_52.jpg
MWSnap 2019-12-03, 12_33_56.jpg
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Awatar użytkownika
gama
Forumowicz

Post autor: gama » 03 gru 2019, 15:24

Witam Was cieplutko :)

Aniu, wywróżyły Twoje piękne anioły święta i w związku z tym dostałam dziś piękny, pierwszy prezent :)
Twoje oszronione zdjęcia super - brawka :) Zaś w następnym poście tyle bieli, jakby to pierwszy śnieg spadł i w niektórych miejscach pozostał :)
Oby tak było na Święta, trzymajmy kciuki :)

Michasiu, widzę, że miłe szwendanie zaliczyłaś - tak trzymać :). Bardzo ładne zdjęcia.
Mój mąż w niedzielę miał porobione wszystkie przedoperacyjne i w poniedziałek rano szedł na operację, tak że w Wlkp w niedziele niektóre szpitale nie próżnują ;). W Kościanie też nic nie robią ciekawego w weekendy :D

Busiku, u Ciebie śnieg, a u nas deszcz wczoraj padał i to dość długo. Niech ten śnieg poczeka trochę i sypnie na Święta - wszyscy na to czekają :)
Być może, że nasza rodzina będzie w komplecie na Święta.

Życzę Wam dobrego dnia - ja jeszcze jadę do szpitala .

Jeśli coś pominęłam, przepraszam.

Taka fotka krążyła w necie:

ScreenHunter_68268 Dec. 03 14.43.jpg

Awatar użytkownika
Ania-czechy
Forumowicz

Post autor: Ania-czechy » 03 gru 2019, 16:57

Witam Was serdecznie po zachodzie słońca :)

Busiku masz rację, święta stukają do drzwi i trzeba się za robotę wziąć :)
Teraz to już zleci i za niedługo będziemy ubierać choinki :)

Twoje zdjęcia z wymarszu są śliczne! Przypominają ładną pogodę i pewnie przyjemnie spędzony dzień :)
Ciekawe jak zawsze i miłe dla oka, są Twoje ujęcia :)

U nas, tylko o poranku leciały z nieba płatki śniegu i lekko pokryły trawnik. Jednak szybko stopniały, gdyż pokazało się słoneczko :)
W niedaleko od nas położonym gnieździe w Závadě, jednak zostało trochę śniegu.

ScreenHunter_27 Dec. 03 16.24.jpg
ScreenHunter_28 Dec. 03 16.34.jpg

Gamo :)
Każdy dzień jest stosowny, by ktoś ofiarował nam prezent :)
Z całego serca Ci życzę, by w Święta Bożonarodzeniowe byliście w domu w komplecie! :)

Ciekawe zdjęcie butelkowe nam przesłałaś.
No, pierwszą i ostatnią butelkę kategorycznie odrzucam! Reszta może być. Zaś na świąteczne dni, wybieram środkową :lol:

Pod koniec dnia, jeszcze takie niebo zdążyłam pstryknąć.
ScreenHunter_25 Dec. 03 16.23.jpg

Spokojnego wieczora i nocy wszystkim życzę :)

Awatar użytkownika
Ania-czechy
Forumowicz

Post autor: Ania-czechy » 04 gru 2019, 11:28

Witam Was w słoneczną środę :)

Po wczorajszym mroźnym dniu, temperatura jest dziś na plusie.
Tak mi się chce wyjść na dwór choć na chwilę, ale inne zajęcia sobie w domu zaplanowałam :)

Nie kumam, czemu przy ładnej pogodzie człowiek wyszukuje sobie prace domowe! :lol:
A to jeszcze trzeba polatać po sklepach i podarunki kupić :)
Ale chyba teraz tak jest we wszystkich domach.

Przyjemnego spędzenia dnia Wam życzę :)

ScreenHunter_30 Oct. 23 16.35.jpg
ScreenHunter_23 Oct. 23 16.26.jpg
ScreenHunter_03 Dec. 02 10.46.jpg

ODPOWIEDZ