Rozmowy użytkowników

Wszystko to, co leży nam na sercu, a nie mieści się w ptasich tematach
Awatar użytkownika
Michasia
Forumowicz

Re: Rozmowy użytkowników

Post autor: Michasia » 04 gru 2019, 20:05

Witam wieczorem :)

Uf ,jestem po awarii wody w domu :o i może to się skończyć większym remontem . Ania pisze,że za przedświąteczne przygotowania czas
się zabrać,mi ręce opadają i w takiej sytuacji najchętniej bym... poszła na spacer :D
Gama ,Małżonek szybko do domu wróci ,a zestaw pokazanych butelek jest baaardzo prawdziwy i każdy z nas musi go zaliczyć.
Busik,zdecydowanie smaczniejszy jest Twój zestaw nalewek ,koniecznie podaj datę kiedy będziemy ją spożywać :lol:

Do nalewki może być :

ScreenHunter_22733 Dec. 04 20.02.jpg

Pozdrawiam ,dobrego wieczoru Wam życzę :)

ScreenHunter_22401 Oct. 12 09.00.jpg

Awatar użytkownika
Ania-czechy
Forumowicz

Post autor: Ania-czechy » 05 gru 2019, 12:00

Witajcie :)

Ach Michasiu, przykre rzeczy się wydarzają!
Przed świętami awaria w domu jest zawsze nieprzyjemna!

A w Szczyrku - brak słów!
Od wczorajszego wieczora obserwuję tę tragedię i strasznie mi żal wszystkich, których dotknęło takie nieszczęście!

Spokojnego dnia Wam życzę.
ScreenHunter_25 Dec. 04 18.12.jpg
ScreenHunter_24 Dec. 04 18.11.jpg

Awatar użytkownika
Busik
Forumowicz

Post autor: Busik » 05 gru 2019, 12:51

Witajcie!

Wczoraj byłem w przychodni ze skierowaniem do chirurga w sprawie mojego woreczka żółciowego i zeszło mi całe przedpołudnie. Jak wyszedłem rano, tak prosto do pracy pojechałem. A dziś byłem już zaklepać sobie termin zabiegu, co udało mi się na 25 lutego. :/ A że wróciłem niedawno i tyle co zjadłem wczesny obiad i już muszę do pracy się szykować. Jak wrócę z pracy to się wpiszę. :)

Z nogą nie najlepiej i nie mogę znaleźć na "już" ortopedy, nawet prywatnie o jakimś mi marcu bredzą. :(

Pozdrawiam wszystkich serdecznie życząc miłego popołudnia. :)

U mnie na osiedlu, no troszkę dalej, rośnie wiekowy cis. Co roku bardzo obficie owocuje. :) Jak spadnie śnieg, wybiorę się tam z aparatem, bo zawsze dużo na nim urzęduje kosów i kwiczołów, choć dzięki Gamie teraz nie jestem pewien czy to nie są paszkoty. :lol:

Na pierwszym foto cis to ten z prawej. :) Ta sosna też jest stara.:)

MWSnap 2019-12-05, 12_48_40.jpg
MWSnap 2019-12-05, 12_48_44.jpg
MWSnap 2019-12-05, 12_48_48.jpg
MWSnap 2019-12-05, 12_48_56.jpg
MWSnap 2019-12-05, 12_49_01.jpg
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Awatar użytkownika
Michasia
Forumowicz

Post autor: Michasia » 05 gru 2019, 17:18

Witam zaglądających :)
Busik :) cierpliwość jest wymagana w kontakcie z służbą zdrowia ,kiedyś człowiek chodził do lekarza jak się źle czuł, teraz może się leczyć jak mu termin wyznaczą. Ja już jestem zapisana na wrzesień i grudzień 20 roku :lol:
Na zabieg usunięcia kamieni masz dobry termin. Ortopedy musisz cierpliwie szukać,niekoniecznie w Twoim mieście,może spróbuj w Katowicach,albo w
Piekarach. Z nogą nie szarżuj,kolano chce odpocząć.
Aniu,to prawda,straszna tragedia w Szczyrku,często tam bywam i przeraża mnie w ostatnich latach bardzo gęsta zabudowa Szczyrku.
Dziwne ,że prawo budowlane na to pozwala. Akcja ratunkowa w takiej zabudowie jest niewyobrażalnie trudna . Może po tragedii ktoś o tym pomyśli.
Na Twoich fotkach gdyby nie szron na ławce można pomyśleć ,że to lato. :)
Ja mimo pięknej dziś pogody znowu na spacer nie poszłam zajęłam się odświeżaniem okien i firanek .
Kolejny pomnik bajkowych bohaterów odsłonięto dziś w moim mieście :)

ScreenHunter_22771 Dec. 05 17.59.jpg
ScreenHunter_22771 Dec. 05 18.00.jpg

Spokojnego wieczoru Wam życzę :)

Awatar użytkownika
Ania-czechy
Forumowicz

Post autor: Ania-czechy » 06 gru 2019, 11:37

Witajcie :)

Busiku, więc początek przyszłego roku masz zaplanowany. Oby wszystko poszło gładko!
Również Ci życzę, by problemy z nogą minęły do tego czasu, bo kto będzie przynosił tyle pięknych, już wiosennych zdjęć :)
I bociany będzie trzeba przywitać :)

Piękny cis rośnie na Twoim osiedlu i ślicznie owocuje :)
To chyba jedyny iglak, który zamiast szyszek ma śliczne, czerwone owoce. Szkoda, że ta piękna roślina jest trująca.

Michasiu, można powiedzieć, że masz szczęście, gdyż lekarze chcą Cię widzieć aż pod koniec przyszłego roku :)
Albo terminy spotkań są tak przeraźliwie długie?

Dzięki Ci za przepiękny bajkowy pomnik! Trudno się dziwić, że odsłonięciu towarzyszyło tyle ludzi :)
Podczas spacerów, masz więc miłą okazję podziwiać łowcę zwierząt w pełnej krasie :)

Dziś obchodzimy dzień Świętego Mikołaja. Z całego serca Wam życzę, by o Was nie zapomniał :)

Wczoraj udałam się do parku lecz Mikołaja nie spotkałam.
Zobaczę dzisiaj, czy pod choinką zostawił dla mnie podarunek :lol:
ScreenHunter_02 Dec. 06 11.34.jpg

Dobrego i radosnego dnia Wam życzę :)
Ostatnio zmieniony 06 gru 2019, 18:20 przez Ania-czechy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Busik
Forumowicz

Post autor: Busik » 06 gru 2019, 12:53

Witajcie!

Ja też tak jak i Wy, jestem myślami w Szczyrku. Tak, rzeczywiście zabudowa Szczyrku jest bardzo ciasna. Aż dziw, że przy takim wycieku gazu ten jeden dom wybuchł, a nie kilka.Nie można tu mówić o szczęściu, bo zginęła cała rodzina. Mieszkały tam 3 pokolenia. Ta kobieta, która przeżyła, bo była w pracy może nawet zwariować. Zawalił jej się cały świat. Nie wiem czy jest wszędzie, że firma zatrudnia do prac terenowych inną firmę, a ta jeśli chodzi o referencje i doświadczenie, pozostawia wiele do życzenia. U mnie w bloku wymianę pionu wod.kan. robił pan, który jest emerytowanym górnikiem, a na hydraulice zna się tyle co się sam w domu nauczył. No strach się bać! :( A niech wyrwie rurę od gazu przy okazji, z rurą od wody i tragedia gotowa... Uważam że firmy specjalistyczne, takie jak pogotowie gazowe, powinny być sprawdzane i jeśli właściciel zatrudnia "anfachowców" powinna być kara rujnująca. Oni zatrudniają byle kogo, bo nie muszą wtedy płacić takim dużo.
Ok... :)

Teraz o innym. :)

Pogoda piękna, choć zimno. Śniegu u mnie nie ma nic. W weekend ominą mnie wycieczki, bo ledwo daję radę w pracy. Ale pojawiło się światełko w tunelu! :)
Otóż udało mi się załatwić wizytę u ortopedy w najbliższą środę. :)Po pracy idę wreszcie do lekarza. Musiałem wykonać dziesiątki telefonów do różnych przychodni. Najbliższe terminy to połowa lutego. :lol: :shock: :o :x I co ciekawe, chodzi tylko o prywatne wizyty. O takie na kasę chorych nie pytałem, bo może są "już" w 2025 roku? :lol: :lol: A tu potrzebna pomoc na teraz...

Ech... Lepiej nie chorować. :)

Gamo, a żebyś wiedziała, że właśnie tak jest z tymi butelkami w życiu. :) Ja jestem teraz na tej wodzie mineralnej. :lol:

Aniu, bardzo ładny podgląd na gniazdo z ciekawym otoczeniem. Trochę przypomina mi okolice Jaworzna, a to może z powodu elektrociepłowni, co widać w oddali. :) Akurat w gnieździe zrobiły się trzy kolory. :) Zielony, biały i brązowy. :)

Zachód słońca bardzo ładny, a właściwie to już po zachodzie. Lubię ten pastelowy kolor nieba. :)

Ładne parkowe kompozycje z liśćmi. Jest też dużo jeszcze całkiem zielonych. :) A te kupki liści mogłyby do wiosny zostać. Kto wie, czy nie mają już mieszkańców?
A kolejne z brzozami zdjęcie już uporządkowane. :) Ładny masz park Aniu. :) Ławeczek dużo i na koniec choinka. :) Wszak to już choinki czas, bo prezenty trzeba gdzieś umieścić. :)

Michasiu, nalewkę jak najbardziej wypić trzeba, ale po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego, ta piękna i smakowita goloneczka będzie zakazana. :) Przynajmniej jakiś czas. :)
Ja wprawdzie w pracy nie siedzę, ale mam podobnie po przepracowaniu pierwszej godziny. :D
Współczuję Ci że miałaś awarię wodną w domu. Akurat przed świętami to paskudna sprawa, ale z drugiej strony lepiej że przed, a nie podczas. :)

Bielsko-Biała będzie, a właściwie już jest wesołym i bajkowym miastem. :) Na wiosnę muszę się tam w końcu wybrać. Oby w jak najdłuższy dzień, bo zwiedzania będzie co nie miara. :D

Tymczasem życząc miłego i spokojnego popołudnia, powoli zbieram się do pracy. :)

Na foto nr 6 czapla siwa. :)

MWSnap 2019-12-06, 12_49_54.jpg
MWSnap 2019-12-06, 12_49_58.jpg
MWSnap 2019-12-06, 12_50_03.jpg
MWSnap 2019-12-06, 12_50_11.jpg
MWSnap 2019-12-06, 12_50_26.jpg
MWSnap 2019-12-06, 12_50_46.jpg
MWSnap 2019-12-06, 12_50_51.jpg
MWSnap 2019-12-06, 12_51_36.jpg
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Awatar użytkownika
gama
Forumowicz

Post autor: gama » 06 gru 2019, 13:40

Witam Was serdecznie :)

Nie mam czasu na razie na codzienne spotkania z Wami, dlatego teraz nie ustosunkuję się do postów :)
Może mi się uda wieczorem, to wpadnę jeszcze raz.

Na razie pozdrawia Was mój Mikołajek, no i ja ;)

ScreenHunter_68283 Dec. 06 13.33.jpg
ScreenHunter_68285 Dec. 06 13.34.jpg
Ostatnio zmieniony 07 gru 2019, 21:48 przez gama, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gama
Forumowicz

Post autor: gama » 06 gru 2019, 23:31

Pozwoliłam sobie zacząć post pod moim, gdyż poczytałam Wasze posty i pooglądałam zdjęcia, które mi się bardzo podobają :)

Aniu, nie podglądałam gniazda w Zavadzie, a ono nawet późną jesienią jest piękne - śnieg wokół zielonego bukietu trawy - super i w dzień , i wieczorem :D. A niebo o zmroku urzekające :)
Następny post pociesza, gdyż liście zgrabione w jedno miejsce mogą pozwolić niektórym zwierzątkom przetrwać zimę :)
A dziś ? Piękną choinkę znalazłaś, taką ustrojoną, a białe kamyki porównać możemy do śniegu, za którym tęsknimy na Święta :)

Michasiu, wszystkie oglądane przez moje córki "dobranocki" pochodziły z Bielska, one do dziś je pamiętają, no i ja też miło wspominam :D

Busiku, bardzo ładne są zimą w parkach cisy, kręcą się przy nich ptaki. U mnie czasami widzę paszkota i wyczytałam, że niektóre z nich zimują u nas, no to moje już nie odlecą. A czy to kwiczoł, czy paszkot - to i tak jedna rodzina drozdowatych :lol:
Jeśli chodzi o bolącą nogę, to u nas inaczej nie załatwisz sprawy, jak nie prywatnie. Już nas do tego przyzwyczaili, no bo człowiek MUSI PŁACIĆ, żeby się wyleczyć. Wiem dużo na ten temat, zwłaszcza ostatnio...
A tę ostatnią butelkę sobie dobrze pooglądaj - po zabiegu kamieniowym ją dostaniesz na pewno :D, a potem w domu może już któraś z nalewek będzie dobra, to przed snem ciut ciut po jakimś czasie :lol: Piękne zdjęcia ze szwendania pokazałeś. Jestem zachwycona brzozami na tle zachmurzonego nieba, no i czaplą, która przede mną kiedyś skutecznie uciekła :)

Dziś pewnie Mikołaj pobielił mi liście w ogrodzie.

ScreenHunter_68271 Dec. 06 09.36.jpg
ScreenHunter_68272 Dec. 06 09.37.jpg
ScreenHunter_68273 Dec. 06 09.37.jpg
ScreenHunter_68274 Dec. 06 09.37.jpg

Życzę Wam spokojnej nocy :)
Ostatnio zmieniony 07 gru 2019, 21:43 przez gama, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ania-czechy
Forumowicz

Post autor: Ania-czechy » 07 gru 2019, 15:03

Witam Was serdecznie w sobotnie popołudnie :)

Gamo, dzięki Ci za przeurocze zdjęcie Majki! To najśliczniejszy Mikołajek, jakiego w życiu widziałam! :)
Drugie zdjęcie jest fantastyczne! I jak tu nie przytulić kotka o tak pięknych oczach! :)

Busiku, podobnie jak gamę, i mnie zachwyciły brzozy pod tajemniczym niebem.
Wszystkie Twoje zdjęcia odzwierciedlają piękną, późną jesień, wraz z przelotem czapli!
Gratuluję spostrzegawczości! ;)

Gamo, mróz pięknie pomalował listki w Twoim ogrodzie. Nie tylko na szybie podziwiamy bajeczne, mroźne malowidła :)

Ostatnio i u nas o poranku, można znaleźć podobne obrazki.
ScreenHunter_27 Dec. 04 18.14.jpg
ScreenHunter_30 Dec. 04 18.17.jpg
ScreenHunter_31 Dec. 04 18.17.jpg

A owoce się trzymają.
ScreenHunter_01 Dec. 07 14.36.jpg
ScreenHunter_02 Dec. 07 14.38.jpg

Pogodnej reszty dnia Wam życzę :)

Awatar użytkownika
gama
Forumowicz

Post autor: gama » 07 gru 2019, 22:11

Witam serdecznie wieczorem :)

Aniu, Majka tak grzecznie wygląda, a psoci niesamowicie :D. Pazurki musi mieć co 10 dni przycinane, bo na nogach miałam "mapę świata" :D
Przerzuciła się też na gryzienie, a ząbki ma bardzo ostre :lol: . Zabawek pełno wokół, ale chwilę się nimi pobawi, a potem mnie atakuje, biega, skacze, i wymyśla różne figle - jest bardzo żywa! Myślimy, że wyrośnie z tej głupoty i tak samo mówi behawiorystka - oby tak się stało :)

Aniu, dużo kosztowało nas zrobienie jej zdjęcia mikołajkowego - córka ją prawie trzymała, mi się udało zrobić fotki telefonem :D

Dziś u mnie szaro, co chwilę padał deszcz...

Za to w Poznaniu dziś zaczyna się Festiwal Rzeźb Lodowych.

https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,360 ... w-ten.html

Mam zdjęcie z tego artykułu.

ScreenHunter_68300 Dec. 07 22.09.jpg

Spokojnej nocy życzę :)

ODPOWIEDZ