Rozmowy użytkowników

Wszystko to, co leży nam na sercu, a nie mieści się w ptasich tematach
Awatar użytkownika
Busik
Forumowicz

Re: Rozmowy użytkowników

Post autor: Busik » 14 sty 2020, 12:02

Witam wszystkich serdecznie! :)

Może na początek cenna informacja!
Zbliża się Zimowe Ptakoliczenie 2020, w dniach 24-26 stycznia. Na stronie https://otop.org.pl/zimowe-ptakoliczenie/ mamy wykaz wszystkich wycieczek, które są zorganizowane w regionach. Warto do samego końca zaglądać na tą stronę, bo mogą jeszcze dojść inne wycieczki.
Warto wybrać się, bo przeważnie prowadzący to profesjonaliści. :) Na pewno każdy znajdzie coś bliskiego swojemu miejsca zamieszkania.

Dzisiaj dwa razy zgasło mi światło. W administracji nikt nic nie wie :o im też zgasło. Oby to nie jakaś kradzież kabli, bo mogę zamilknąć na długo. :D

Gamo, jak zobaczyłem tą czaplę na drzewie, to omal mi aparat z rąk nie wypadł. :lol: Miałem problem z utrzymaniem go bez ruchu, bo mi się z emocji ręce trzęsły. :D
Przyznam że to niecodzienny dla mnie widok. :) Jak będę takie wycieczki częściej robił muszę się przyzwyczaić do różnych obserwacji. :)

Telefonem zachód słońca świetnie Ci wyszedł! Super kolory! Ja też często używam telefonu zamiast aparatu.

Aniu, Twoje zdjęcie, to przyroda w pigułce. :) Pięknie zielone igiełki, pajęczynka i kropelki deszczu. Wszystko w jednym. Ładne zdjęcie. :)

Póki co, życzę miłego i spokojnego dnia. :)

MWSnap 2020-01-12, 17_45_35.jpg
MWSnap 2020-01-12, 17_45_46.jpg
MWSnap 2020-01-12, 17_46_00.jpg
MWSnap 2020-01-14, 11_59_41.jpg
MWSnap 2020-01-14, 11_59_58.jpg
MWSnap 2020-01-14, 12_00_29.jpg
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Awatar użytkownika
gama
Forumowicz

Post autor: gama » 14 sty 2020, 15:23

Witam cieplutko :)

Aniu :), bardzo ładne zdjęcie z kropelkami zrobiłaś - mokre zdjęcia bardzo lubię, ale w deszczu fotki są ciut ryzykowne - nie wiadomo, czy trzymać parasol, czy ochraniać obiektyw :lol: . Jakoś tam sobie dotychczas radzimy :)

Busiku, tym razem na złość niemiłym moim chwilom osłodziłam sobie życie w sklepie ze sprzętem AGD, przedtem oglądałam różności w necie, zdecydowałam się na inną komórkę (choć poprzednią jeszcze spłacam u operatora). Ta powinna robić lepsze zdjęcia, ma 2 aparaty tzw. tylne i 1 przedni, poczekamy, zobaczymy...
Twoje dzisiejsze zdjęcia są fantastyczne! Wszystkie, bez wyjątku.... Rób wystawę - fauny i flory, będzie piękna - już na zapas Ci gratuluję :lol:
I tafla jeziora, w której przegląda się las, i dukt z promieniami słońca, i rzeczka, no i na końcu słońce chylące się ku zachodowi.....piękność!
Szkoda mi tylko troszkę, że nie masz czasu wrzucić ich do "Spotkań", które są przez wielu przeglądane, wiem...

Dziś w lesie.

DSC04241.JPG
DSCN8578.JPG
DSC04249.JPG

Miłego popołudnia zyczę :)
Dzień już 29 min dłuższy :D
Ostatnio zmieniony 14 sty 2020, 20:45 przez gama, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ania-czechy
Forumowicz

Post autor: Ania-czechy » 14 sty 2020, 17:51

Witajcie wieczorem :)

Busiku, nigdy nie uczęszczałam w Zimowym Ptakoliczeniu.
Może być ciekawie, zwłaszcza w tym roku, skoro nie ma śniegu. Może więcej chętnych się znajdzie :)

Moje zdjęcie z kropelkami jest zrobione wcześniej, choć teraz kiedy świeci słońce, jest niemal podobnie.

Dzięki Ci za śliczne zdjęcia!
Są właśnie takie, jakie wszyscy lubimy. Błogi spokój się udziela przy ich oglądaniu :)
Przyroda jest śliczna i o tej porze roku.

Gamo, miły spacer w lesie miałaś :)
Na Twoich zdjęciach widać pogodne niebo i cieszą oko pozujące Ci ptaszęta. Ładna huba, jakby przylepiona do złamanej brzozy, wpadła Ci w oko :)

Również wybyłam dziś z domu. Choć było mroźnie i wietrznie, to było przyjemnie, bo słonecznie :)

Smutnego pieska spotkałam i inne ciekawostki.
ScreenHunter_09 Jan. 14 17.38.jpg
ScreenHunter_14 Jan. 14 17.48.jpg

ScreenHunter_12 Jan. 14 17.42.jpg
ScreenHunter_11 Jan. 14 17.40.jpg
ScreenHunter_13 Jan. 14 17.45.jpg

Spokojnego wieczoru i nocy życzę :)

Awatar użytkownika
Michasia
Forumowicz

Post autor: Michasia » 14 sty 2020, 17:55

Witajcie :)

Gama była w lesie ,ja w parku ,w cieniu było trochę lodu ,w słońcu wiosna :)
Busik,myślałam ,że Ciebie w przyrodzie już nic nie zaskoczy -a jednak czapla na drzewie to zrobiła :D
Aniu piękne jest Twoje ostatnie zdjęcie,takie trzy w jednym :)
Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

ScreenHunter_23112 Jan. 14 17.38.jpg
ScreenHunter_23113 Jan. 14 17.45.jpg
ScreenHunter_23112 Jan. 14 17.44.jpg
ScreenHunter_23112 Jan. 14 17.45.jpg

Aniu,pisałyśmy równocześnie znowu dorzuciłaś ciekawe fotki,podobnie jak Ty nigdy na zimowym ptakoliczeniu nie byłam :)

Awatar użytkownika
gama
Forumowicz

Post autor: gama » 15 sty 2020, 15:28

Witam i pozdrawiam Was :)

Aniu, biedny ten piesek - taki ma smutny wzrok....Ale dobrze, że ma szelki, a nie obrożę, bo tak mu wygodniej :)
Na liściach dębu jednak galasówka siedzi mocno przytwierdzona. Lampionik ktoś zgubił, a taki ładny :D

Michasiu, u Ciebie jeszcze trochę śniegu, u nas w tym roku ani płatka nie było. Leśne widoki bardzo ładne, zwłaszcza w słoneczne dni :)

Ja dziś czekam na gości - takich, co jutro odjadą - wszyscy odwiedzają braciszka, a on dziś na komisji onkologicznej w Poznaniu... Denerwuję się :roll:

Mam zdjęcia wieczornej multimedialnej fontanny w moim mieście, ale w TV pokazywali tak, jakby woda pryskała - to może jeszcze nie jest zrobione, może to był jakiś test. Teraz stoją takie klocki zmieniające kolory. Cały teren jest otoczony siatką, wstęp wzbroniony, ale komórka dała radę.

ScreenHunter_68809 Jan. 14 19.23.jpg
ScreenHunter_68810 Jan. 14 19.24.jpg
ScreenHunter_68818 Jan. 14 19.26.jpg

U mnie zakwitła stokrotka w ogrodzie.

ScreenHunter_68475 Dec. 21 18.57.jpg

Miłego dnia :)

Awatar użytkownika
Ania-czechy
Forumowicz

Post autor: Ania-czechy » 15 sty 2020, 17:59

Witam Was w wieczornym czasie :)

Smutny jest dzień, kiedy żegnamy najbliższych.
Łza się w oku kręci, kiedy w słońcu skąpane Beskidy żegnają człowieka, który kochał niemal u stóp leżące góry, odwiedzając je przez całe swoje życie...

Wyjątkowe jest miejsce ostatniego spoczynku - wśród otaczających gór.
Patrzyłam dzisiaj na Beskidy, i udzielał mi się spokój, którego nawet nie umiem opisać.
Pozostała zaduma nad dotychczasowym życiem...

Michasiu, ładny miałaś spacer :)
Pogoda nadal dopisuje i trudno uwierzyć, że to dopiero połowa stycznia, gdyż zdjęcia raczej przypominają wiosenny czas.
Oblodzone chodniki są zdradliwe, więc trzeba uważać, by nawet przy zimie bez śniegu, nie doznać urazu!

Gamo, trzymam kciuki, by wizyta Męża przyniosła dobre wieści i by z tej okazji fontanny trysnęły do nieba! :)
Gratuluję pięknego kwiatu! :)
Oby śnieg już nie przykrył tego ślicznego słoneczka!

Gamo, ciekawe, że pomarańczowy kolor miechunki nadal trzyma. Dopiero teraz, kiedy kwiat przypomina siatkę, widoczne jest i nasiono.

Wczoraj podczas spaceru, takie oznaki wiosny spotkałam.
ScreenHunter_01 Jan. 15 17.07.jpg
ScreenHunter_04 Jan. 15 17.10.jpg
ScreenHunter_02 Jan. 15 17.08.jpg

Spokojnego wieczoru wam życzę :)

Awatar użytkownika
Busik
Forumowicz

Post autor: Busik » 16 sty 2020, 12:37

Witajcie! :)

Od samego rana dziś mam sprawy z autem. Jak co roku kończy mi się w styczniu ubezpieczenie i przegląd i wymiany okresowe. Zostawiłem auto na warsztacie i jutro do południa odbiorę. :) Dziś do pracy jadę autobusem. :)
Gamo, jeśli telefon będzie robił fajne zdjęcia, to duży aparat stanie się zbyteczny, bo na wycieczki małe jest praktyczne. :)
A wiesz, że coś w tym jest... jeśli chodzi o galerię foto, bo już mi kilka szwendaczy mówiło żebym coś takiego zorganizował. :) Jak widzę profesjonalne zdjęcia fotografów przyrody, to jakoś marnieję przy nich. :) Może pomyślę kiedyś o tym i zrobię ewentualnie w gronie bardziej kameralnym. :)

A o spotkaniach mi przypomniałaś. :) Muszę coś dodać. :)

Spotkałaś wróbelki odpoczywające, lub oczekujące na okazję. Może coś komuś wyleci nagle z ręki? :)
Na brzozie to się chyba nazywa czarci język. :)

Ta kolorowa fontanna to specjalnie tak, żeby imitowała swoje działanie. Woda będzie dopiero na wiosnę, kiedy już nie będzie przymrozków, bo mogłaby popękać instalacja.
A tak też jest ładnie. :) Stokrotka zimą! Toż to ewenement! :)

Michasiu, mnie też bardzo zaskoczyła czapla na drzewie! :)

U Ciebie, choć tylko na pierwszym zdjęciu najbliżej zimy, to wesoło, bo świeci słońce. :) Na ostatnim wiosennie. :)

Aniu, piesek smutny, bo przypięty do uprzęży, a na pewno zaszalał by w tych liściach. :D

Ciekawe instalacje w stylu art przyrodnicze. :) I żadne nie zrobione przez Ciebie! Wszystko się samo zrobiło. :)
Ciekawa struktura tego lampionu. :) Galasy z bliska jak pieczone jabłka. :)
A dzisiejsze, to chyba dowód że wiosna blisko. :)

Miłego i spokojnego dnia wszystkim życzę! :)

MWSnap 2020-01-16, 12_34_18.jpg
MWSnap 2020-01-16, 12_34_36.jpg
MWSnap 2020-01-16, 12_34_41.jpg
MWSnap 2020-01-16, 12_34_48.jpg
MWSnap 2020-01-16, 12_34_54.jpg
MWSnap 2020-01-16, 12_35_00.jpg
MWSnap 2020-01-16, 12_35_21.jpg
MWSnap 2020-01-16, 12_35_28.jpg
MWSnap 2020-01-16, 12_35_35.jpg
MWSnap 2020-01-16, 12_36_08.jpg
MWSnap 2020-01-16, 12_36_14.jpg
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Awatar użytkownika
gama
Forumowicz

Post autor: gama » 16 sty 2020, 15:04

Witajcie serdecznie :)

Aniu - mam takie samo zdanie, każde odejście kogoś Bliskiego, choć nie z rodziny budzi refleksję nad życiem. To fakt, nasze życie, jak to słońce - wschodzi i zachodzi. Tak to mniej więcej wyglądało wczoraj, z taką poświatą.

DSC04260.JPG

Na spacerze spotkałaś już przedwiośnie całą gębą :) Jak tak będzie dalej, to zakwitnie mi oczar, ciemiernik, żonkile i krokusy. Byle nie przyszedł niespodziewany mróz...
Aniu, kciuki pomogły, dzięki - mam dziś radosną nowinę - wczoraj na onkologii w Poznaniu pobrali krew, dziś kazali dzwonić i......wynik dobry !!!!!. Następna kontrola w tym samym miejscu za 4 miesiące :).

Busiku, ja Ci podpowiem tytuł Twojej wystawy, bo już go widzę "Przyroda wokół nas". Masz piękne krajobrazy, ptaki, po prosyu wszystko, co piękne obok nas. I nic się nie cykaj, tylko rzuć na duży format, dogadaj się z jakąś np.biblioteką, zaproś np. całą grupę Szwendaczy i Znajomych i zobaczysz, że się uda...a może i dzieci szkolne, seniorów ?

Dziś znów przepiękne zdjęcia, wybrałabym zachód słońca i rozjazd kolejowy, łyski(?) w locie i...nie wiem, co to za ptak na gałązce. Gratuluję Ci :)

ScreenHunter_68619 Jan. 03 14.02.jpg
ScreenHunter_68623 Jan. 03 14.07.jpg

Miłego dnia życzę :)

Awatar użytkownika
Ania-czechy
Forumowicz

Post autor: Ania-czechy » 17 sty 2020, 15:17

Witam i pozdrawiam Was serdecznie :)

Wczoraj byli goście, a po ich odejściu padł internet :)
Podejrzewałam, że zabrali go z sobą do domu :lol:

Dzisiaj już wszystko działa :)

Busiku, dzięki Ci za piękne zdjęcia!
Podtrzymuję propozycję gamy, by za niedługo mogli Twoje zdjęcia obejrzeć wszyscy, którym uchwycenie jeprzyrody w postaci zdjęć, przynosi radość :)
Wszystkie są urocze i ciekawe, no najbardziej zachwyciło mnie czwarte zdjęcie. Jest w nim nadzieja, że wybierając szczęśliwą drogę, można nawet przez mgłę trafić do słońca!

Gamo, nawet nie wiesz, jak ucieszyła mnie Twoja wiadomość!!!
Nie tylko dla Ciebie lecz przede wszystkim dla Twojego Męża, jest tą najwspanialszą nowiną. Można więc z uśmiechem cieszyć się życiem!

Gamo, cudowne jest Twoje zdjęcie!
Niby w nim sporo mroku, z którego naprzeciw nam wychodzi jakieś zbawienne światło!
To jest piękne! Taki widok daje nam wiele nadziei.
Gratuluję Ci tego wspaniałego momentu i fantastycznego ujęcia!

Wesołe są Twoje leśne spostrzeżenia :)
Nie wiem, czy przed takimi zjawami uciekać, czy się z nimi zaprzyjaźnić :lol:

U nas dziś mroźno, no jednak wyszłam na krótki spacer, by podpatrzyć przyrodę w mroźny poranek.

ScreenHunter_27 Jan. 17 15.06.jpg
ScreenHunter_24 Jan. 17 15.04.jpg
ScreenHunter_29 Jan. 17 15.11.jpg

Czekają, aż słońce wtargnie do ogrodu.
ScreenHunter_06 Jan. 17 11.13.jpg
ScreenHunter_02 Jan. 17 11.10.jpg
ScreenHunter_09 Jan. 17 11.15.jpg

Przyjemnej reszty dnia Wam życzę :)

Awatar użytkownika
gama
Forumowicz

Post autor: gama » 17 sty 2020, 19:04

Witam serdecznie :)

Aniu, od czwartku żyję inaczej, naprawdę - przeżyliśmy szok przy diagnozie tej choroby, teraz wiem, jak trzeba traktować katar i tp :lol:
Oczywiście będą kontrole zarówno w Kościanie, jak i w Poznaniu, ale jestem optymistką i wierzę, że będzie dobrze :). Są też następstwa tej operacji, ale to już "pikuś" :)

Te moje straszaki leśne wpuściłam też w zagadki :lol:
A księżyc był pstryknięty telefonem - mój aparat robi wieczorem takie czerwone bombki wokół księżyca, może chce go udekorować :roll:

Spotkałaś na rannym spacerku szron - pięknie wygląda taki świat. A pieski lubią pozować, śliczne są :). Zaś kotek podobny do mojej Skarpy - przepiękny...

Na dziś mam z FB jakże realne, piękne zdjęcie :)

ScreenHunter_68855 Jan. 17 11.57.jpg

Miłego i spokojnego wieczoru życzę :)

ODPOWIEDZ