JASIEŃ / lubuskie

Link do podglądu
Awatar użytkownika
dagma
Posty: 129
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2023, 22:47

Re: JASIEŃ / lubuskie

Post autor: dagma »

Dzisiejszy wpis Grzegorza na PK: " W Jasieniu nie kończące się perypetie

Tym razem nie wiem co i jak . Mam nadzieję że, wszystko będzie dobrze .
We wtorek około godziny 16:48 zatrzymał się przekaz . Była awaria i wyłączono prąd w szkole z której zasilany jest przekaz do gniazda .
Rano w środę nie mogąc wytrzymać w niewiedzy zatelefonowałem do Domu Kultury i otrzymałem informację że w gnieździe głównym są dwa Młode Bocianki a Jasiek i Janicia stoją na dachach .
Gdy wrócił przekaz w środę około południa widywanie były tylko dwa Młode . Nasz Bidulka Tercjo i najmłodszy Walczak . Nie było drugiego z bliźniaków Pata . Po niedawnych tragicznych wydarzeniach z Matem i jego śmiercią na lini elektrycznej nie mogąc spokojnie wyczekiwać na powrót Pata ( tym bardziej że, nie wiedzieliśmy od kiedy go nie ma )
, ruszyłem do Jasienia .
Przeszukując w dość dokładny sposób trakcję elektryczną na której zginął Mat, nic nie znalazłem. Z czego bardzo się cieszę .
Do tej pory pat nie wrócił do gniazda .
W gnieździe zostały dwa Młode Bocianki najmłodsze Tercjo i Walczak .

Ale też są wspaniałe wiadomości . Patrząc na Tercja który był wystraszony, wycofany i wycieńczony . Widać jak w Tego Bociana który przeżył coś strasznego , wstępuje na powrót pewność siebie i radość Młodego Bociana . Jest to naprawdę cudowny widok ."


Filmik Grzegorza z wczorajszego dnia.
https://www.youtube.com/watch?v=NsoCy2XpOQg

Ostatni mój zrzut trójki Serduszkowych Bocinków
1.1 serduszka.jpg


Myślę, że Pat już pożegnał się z gniazdem, tylko nie wiemy kiedy ale raczej 2-go sierpnia. Opuszczają gniazdo z zasady przed południem a Pat był w gnieździe ok. 16-stej 1-go. Był dorodnym , silnym bociankiem. Opanował doskonale latanie, szybowanie i zdobywanie pokarmu. Latał od 9 lub 10 lipca wiec lotnikiem jest już doskonałym. Szczęśliwego bocianiego życia Jasieniaczku, bądź ostrożny w podróży 💗💖

A Tercjo i Walczak dogadują się doskonale, nie ma zaczepek. Dzisiaj wielokrotnie wylatywały z gniazda, wracały, znowu wylatywały. Myślałam, że to taka forma pożegnania ale nie, jeszcze są i niech się nie spieszą. Będą gotowe odlecą, dogonią Pata :tak:
j3.1.jpg
j3.2.jpg
j3.3.jpg
j3.4.jpg
j3.7.jpg
j3.8.jpg
Awatar użytkownika
Ania-czechy
Posty: 7349
Rejestracja: czwartek 22 kwie 2021, 18:26

Re: JASIEŃ / lubuskie

Post autor: Ania-czechy »

Wspaniały filmik! Można patrzeć, patrzeć i się zachwycać :usmiech:

W sobotni poranek.
ScreenHunter_19 Aug. 05 10.42.jpg
ScreenHunter_21 Aug. 05 10.44.jpg
Awatar użytkownika
dagma
Posty: 129
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2023, 22:47

Re: JASIEŃ / lubuskie

Post autor: dagma »

Wczoraj Grzegorz pojechał do Jasienia pożegnać się z młodymi bocianami z Jasienia. Dzisiaj pojechał na zasłużony urlop, być może po powrocie zastanie jeszcze w gnieździe Jańcię z Jaśkiem, może poczekają na Niego. :tak:

Wpis Grzegorza na PK: " Wczoraj byłem w Jasieniu pożegnać się z Serduszkowymi Bocianami :buzki:

Niestety nie będę mógł do końca sezonu pojechać do Jasienia . Więc wczoraj spędziłem tam sporo czasu .

Jadąc obwodnicą Jasienia zauważyłem Bociany na łące, udałem się prosto tam gdzie żerowały .

Jasiek z Jańcią rozstawieni byli na dwóch brzegach łąki, a Walczak i Tercjo blisko siebie chodzili po łące .
Zachowanie Tercjo jest już dużo pewniejsze . Gdy podchodzi do niego Walczak nie kładzie się na ziemi .
Z moich obserwacji wynika, że trauma którą przeżył nie ustąpiła w 100% ale jest już naprawdę bardzo dobrze .
Obawiałem się tego, że gdy zbiorą się sejmiki , Tercjo będzie mocno zdominowany przez inne Młode Bociany . Teraz jestem dużo spokojniejszy o Niego i wiem, że sobie poradzi . Przy dużej dawce szczęścia pokona najtrudniejszą podróż swojego życia.

Spędziłem z Jasieniakami na łące blisko dwie godziny . Około 20 minut padał deszcz, mogę napisać, że lało . Podczas deszczu stały dalej na łące . Gdy przestało padać , Jańcia po chwili poleciała w inne miejsce . Jasiek wskoczył na belę siana i obserwował żerujące Młode.

Oczywiście na deser w dalszym ciągu będą podawane serduszka , do ostatniego dnia , do wylotu . Bo jakbym mógł zostawić Serduszkowe Bociany bez serduszek :buzki: "

Kilka fotek Grzegorza z wczorajszej wizyty.
j4lip1.JPG
j4lip2.JPG
j4lip3.JPG
j4lip4.JPG
j4lip5.JPG
j4lip6.JPG
j4lip7.JPG
j4lip8.JPG
j4lip9.JPG


Być może będąc na urlopie Grzegorz zmontuje filmik z tego spotkania, czekamy. :tak:
Awatar użytkownika
Busik
Posty: 875
Rejestracja: czwartek 22 kwie 2021, 23:59
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: JASIEŃ / lubuskie

Post autor: Busik »

Świetna relacja! Nie ma to jak zobaczyć je poza gniazdem! :oklasky:

Dziś mokro i ponuro!
MWSnap 2023-08-06, 13_08_23.jpg
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...
Awatar użytkownika
Busik
Posty: 875
Rejestracja: czwartek 22 kwie 2021, 23:59
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: JASIEŃ / lubuskie

Post autor: Busik »

Odleciał prawie w południe! :usmiech:
MWSnap 2023-08-07, 11_52_53.jpg
MWSnap 2023-08-07, 11_53_14.jpg
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...
Awatar użytkownika
dagma
Posty: 129
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2023, 22:47

Re: JASIEŃ / lubuskie

Post autor: dagma »

Busiku odleciał ale rodzic Jasiek, Jańcia pewnie z młodymi na łące.
A ja wstawię pierwszą część spotkania-pożegnania Grzegorza z Jasieniakami. Cdn.

https://www.youtube.com/watch?v=zSn2rX-bGJI&t=1s
Awatar użytkownika
dagma
Posty: 129
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2023, 22:47

Re: JASIEŃ / lubuskie

Post autor: dagma »

Przyszło nam się chyba pożegnać z Tercjem i Walczakiem,nie wróciły wczoraj na noc do gniazda. Może jeszcze pokażą na chwilę? ale pewne jest to, że szykują się do dalekiej podróży na południe.
W zasadzie nie spodziewaliśmy się wczorajszego odlotu, sądziliśmy, że opuszczą gniazdo jak poprawi się pogoda. One zdecydowały inaczej, być może są na sejmiku a w podróż polecą jak pogoda dopisze.
Lećcie szczęśliwie Serduszkowe Bocianki, niech wiatr pod waszymi skrzydłami doniesie was bezpiecznie do celu. Może dogonicie Pata?

Film Grzegorza z ostatnich chwil Tercja i Walczaka w gnieździe

https://www.youtube.com/watch?v=WqwHJqhZWCQ
Awatar użytkownika
dagma
Posty: 129
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2023, 22:47

Re: JASIEŃ / lubuskie

Post autor: dagma »

Nie wróciły Jasieniaczki, już pożegnały gniazdo na dobre.
Jasiek zacieśnia więzy, noc spędziły razem na gnieździe głównym.

j8.1.jpg
j8.2.jpg



Wpis Grzegorza na PK: " No i nie ma już Młodych Jasieniaków.
Tercjo i Walczak już na sejmiku . Od rana Jańcia i Jasiek sporo czasu spędzali w gnieździe , jakby wyczekując na powrót dzieci .
Nawet podtrzmywane były Bocianie więzi
Na noc oboje w gnieździe głównym , mokną w Jasieniu pada deszcz .

A to druga część mojego pożegnania z Jasieniakami "

https://www.youtube.com/watch?v=l6nmA76Q4RE
Awatar użytkownika
Ania-czechy
Posty: 7349
Rejestracja: czwartek 22 kwie 2021, 18:26

Re: JASIEŃ / lubuskie

Post autor: Ania-czechy »

Dagma, łza się w oku kręci...


Dzisiaj po 14-tej.

ScreenHunter_39 Aug. 09 14.13.jpg
Awatar użytkownika
Busik
Posty: 875
Rejestracja: czwartek 22 kwie 2021, 23:59
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: JASIEŃ / lubuskie

Post autor: Busik »

Skoro obowiązki się skończyły, to teraz relaks! :usmiech:
MWSnap 2023-08-10, 12_33_15.jpg
MWSnap 2023-08-10, 12_33_32.jpg
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...
ODPOWIEDZ

Wróć do „JASIEŃ”